Witamy na naszej stronie


To działo się w 2023 roku

 

Ostatnie morsowanie w tym roku


Ostatnie morsowanie w 2023 roku. Na powitanie Nowego Roku zapraszamy pierwszego stycznia 2024 roku o godzinie 15:00 na opoczyński zalew.

galeria tutaj

 

Zdrowych, pogodnych Świąt ...


 

Świąteczne morsowanie


W niedzielę 24 grudnia opoczyńskie morsy zgodnie z harmonogramem morsowały nad opoczyńskim zalewem z delegacją przyjezdnych morsów.

galeria tutaj

 

Morsowanie z opłatkiem


Tuż przed świętami Bożego Narodzenia nad Zalewem odbyło się Wigilijne Morsowanie. W świątecznej atmosferze przy dźwiękach świątecznych melodii, ale przede wszystkim w doskonałych nastrojach zgromadziło się grupa miłośników zimnej kąpieli.

galeria tutaj

 

Inwazja Mikołajów
 

10 grudnia, koło leśniczówki Januszewice miała miejsce wielka inwazja Mikołajów i ich pomocników Elfów. Przygotowując się do corocznej ciężkiej, ale też niezwykle wdzięcznej harówki, jaką jest rozwożenie prezentów, postanowiły zadbać o kondycję i w zimowych okolicznościach przyrody przebiec, lub przejść z kijkami po lesie Januszewskim 5 km. Jako że w Opocznie mieszkają dobrzy ludzie, Mikołaj w okresie świątecznym niejednokrotnie bywał tu widziany, ale prawie 200 na raz to wielkie wydarzenie, na skalę światową.


Oczywiście takie wydarzenie nie mogło przejść bez echa i Gmina Opoczno zadbała o to, aby stracone podczas biegu kalorie zostały uzupełnione. Na zwycięzców (tutaj każdy był zwycięzcą, bo spędzenie niedzieli aktywnie w lesie samo w sobie jest zwycięstwem) czekały ciasta, gorąca opoczyńska zalewajka, grillowane kiełbaski, a dla najbardziej zziębniętych jacuzzi lub rozgrzewający grzaniec.


Jedynymi, których nie trzeba było rozgrzewać były Opoczyńskie Morsy, które korzystając z okazji rozstawiły swój namiot i mobilną saunę, po czym wskoczyły do basenu z zimną wodą pod nadzorem zaprzyjaźnionych druchów z OSP. Oczywiście bitwa na śnieżki w strojach kąpielowych jest nieodzownym elementem morsowych zabaw, dziwiły jednak pełne niedowierzania spojrzenia spacerowiczów. Korzystając z ostatniej chyba w tym roku sposobności ulepiono jeszcze bałwana, koniecznego elementu do sesji zdjęciowej (niewiele jest na świecie bałwanów, którego twórcami są osoby w kostiumach kąpielowych).


Podsumowując: super impreza, oczekujemy na więcej takich wydarzeń, które wyrwą ludzi z domów. Czekamy na następne!

galeria tutaj

 

Mikołajkowe morsowanie


Jak co roku odwiedził nas Mikołaj i w ręku trzymał… dla jednych prezent, a dla drugich …

 

galeria tutaj

 

Bieg Mikołaja w Rawie Mazowieckiej


 

galeria tutaj

 

Dzień Morsa


Jak co roku 24 listopada obchodzimy dzień morsa w naszym klubie, gościnnie wystąpił u nas pluszak zwany Ryśkiem :-)

 

galeria tutaj

 

Wyjazd - Małe Ciche


W dnia 17-19 listopada grupa 20 osobowa  morsów z naszego klubu brała udział w zlocie integracyjnym kilkunastu klubów woj. łódzkiego.

galeria kulig tutaj

galeria Małe Ciche tutaj

galeria termy bukowina tutaj

galeria Gorący Potok tutaj

 

Morsowanie dla NIEPODLEGŁEJ


Z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W dniu Narodowego Święta Niepodległości, Stowarzyszenie Morsy i Foczki  postanowili uczcić tę wyjątkową okazję w swoim stylu. Członkowie grupy zanurzyli się w wodach opoczyńskiego zalewu, celebrując wolność i niezależność Polski w wyjątkowo oryginalny sposób.

Na tą uroczystość przybyła z zaprzyjaźnionego klubu Matylda Jałoweic -  prezes Wrocławskich Morsów wraz z koleżanką Agnieszką.

Zimna woda jako symbol wytrwałości

Zimne kąpiele, choć mogą wydawać się ekstremalne, dla członków Stowarzyszenia są sposobem na demonstrację wytrwałości i hartu ducha. To właśnie te cechy, według uczestników wydarzenia, są symbolem polskiej niezłomności i odwagi.

Nie zabrakło barw narodowych, na twarzach, głowach ale również flag biało czerwonych.

Narodowe Święto Niepodległości jest ważnym dniem dla naszego społeczeństwa, gdyż przypomina wydarzenia z 1918 roku, kiedy to Polska, po 123 latach nieobecności na ówczesnych mapach politycznych Europy, odzyskała niepodległość.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Andrzejowi Kacprzakowi za szybką interwencję.

Video

 

galeria tutaj

 

Lisowice


W niedzielę 05 listopada liczna delegacja Opoczyńskich Morsów na zaproszenie zaprzyjaźnionych Morsów z Lisowic wzięła udział w organizowanym w Lisowicach 5 km biegu morsa, oraz hucznym otwarciu sezonu u naszych przyjaciół. Prawie 80 km dzielącej nas odległości nie stanowiło dla nas przeszkody, prawdziwej przyjaźni nie mierzy się w kilometrach. Przeszkodą nie był też padający nieustannie deszcz, albowiem każdy prawdziwy mors pogodę nosi w sobie.

Po kąpieli w dość już zimnej wodzie czekało na nas rozgrzane jacuzzi i ognisko z kiełbaskami, a przy ognisku kuchnia polowa z gorącą, rozgrzewającą, pyszną grochówką. Pod namiotem organizatorów można było skosztować pysznych ciast upieczonych przez lisowickie dziewczyny, a dla tych, którym słodkości było jeszcze mało pokrojono wielki, wielowarstwowy tort. Oczywiście spotkanie z klubami z Tomaszowa, Rawy Maz, Bełchatowa i innymi grupami ludzi równie pozytywnie zakręconych to przyjemność sama w sobie warta już takiej przejażdżki. Z nimi nigdy nie ma nudy. Takie spędzenie wietrznej, deszczowej, listopadowej niedzieli, gdzie wydawałoby się że jedyną możliwością jej spędzenia jest zapadnięcie się w fotelu z książką na kolanach lub pilotem od telewizora w jednym ręku, a kubkiem gorącej herbaty w drugim to inne spojrzenie na życie i podziękowanie życiu za taką możliwość spojrzenia na nie. W planach mamy jeszcze wiele takich imprez, nie ustajemy w aktywności, do czego i Was zapraszamy.

galeria tutaj

 

Wigilia Wszystkich Świętych


galeria tutaj

 

Nadchodzące wydarzenia11.11.2023 - Morsowanie z okazji 11 Listopada -

15.11.2023 - Inauguracja kąpieli rzecznych  -

24.11.2023 -  Światowy dzień morsa -

30.11.2023 - Morsowanie Andrzejkowe - 


 

 

Morsowanie Halloweenowe


 

Opoczyńskie Morsy nie ominą okazji do dobrej zabawy, a trudno o okazję lepszą niż Wigilia Wszystkich Świętych czyli  Halloween.

Uwaga będzie konkurs z nagrodami za najstraszniejszy strój

zapisz się na wydarzeniu tutaj

 

Rozpoczęcie sezonu w Tomaszowie Mazowieckim


29 października delegacja naszego klubu uczestniczyła w otwarciu sezonu morsowego organizowanego przez Morsy z Tomaszowa Mazowieckiego.

Choć póki co pogoda i temperatura wody raczej letnia niż zimowa, to chętnych na pierwszą wspólną kąpiel na brakowało. Po kilkuminutowej rozgrzewce i wspólnym zdjęciu, kilkudziesięciu morsów weszło do Pilicy, by po raz pierwszym w tym sezonie się wykąpać. Otwarcie sezonu zakończyło wspólne ognisko, podczas którego m.in. omawiano plany na nowy sezon zimowy.

Gościnnie do Tomaszowa na wspólną kąpiel przyjechały  kluby morsów z Piotrkowa Trybunalskiego, jak i Lichowic.

Na koniec odwiedziliśmy znajdującą się nieopodal Przystani Arenę Lodową gdzie odbywał się PKO Bieg Charytatywny, gdzie nasza delegacja dopingowała zawodników z Opoczna.

galeria tutaj

 

Ogłoszenie


Ruszyły zapisy na XXI Zlot Morsów w Mielnie. Więcej info na naszej grupie na FB

 

Rozpoczęcie sezonu morsowego 2023/2024


Zaczęło się, 21.10.2022 to dzień w którym opoczyńskie morsy rozpoczęły sezon morsowy.

Po wyjątkowo długim okresie wysokich temperatur zapadła tak wyczekiwana przez wszystkie morsy decyzja o rozpoczęciu kolejnego sezonu zimnych kąpieli. I właśnie w tym dniu matka natura postanowiła spłatać nam kolejnego psikusa. 21.10.2023 r o godzinie 16.00 na stawach w Parczowie temperatura wynosiła 21°C. Trudno skojarzyć tak ciepłe popołudnie z morsowaniem, ale morsy zawsze szukają plusów dodatnich, dlatego mocniej przygotowaliśmy się na towarzyszącą wydarzeniu wieczorną imprezę przy ognisku.
Po krótkim przemówieniu prezesa, nastąpiła część właściwa, czyli kąpiel. Okoliczni wędkarze przecierali ze zdziwienia oczy, gdy grupa ponad 40 osób w strojach plażowych, przy dźwiękach tanecznej muzyki wskoczyła do wody. Tańce w wodzie, zwłaszcza w drugiej połowie października zawsze robią wrażenie. Tych kąpieli było kilka, pomiędzy nimi zaś czekała na nas sauna barakowóz (zamówiona przez naszego klubowego kolegę – dzięki Andrzej :-) i ognisko z kiełbaskami. Tańce z wody przeniosły się na ląd stały i trwały do późnego wieczora, w romantycznym blasku ogniska, z widokiem na rozgwieżdżone, bezchmurne niebo.
Tak rozpoczęty sezon będzie miał jeszcze wiele podobnych atrakcji, zarząd klubu ma w zanadrzu kilka podobnych niespodzianek, a od teraz, co niedzielę o 11.00 spotykamy się na wspólnej kąpieli na opoczyńskiej copacabanie.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnej zabawy. Do zobaczeni

 

galeria 1 z drona tutaj

galeria 2 tutaj

 

Rozpoczęcie sezonu morsowego 2023/2024


DROGIE MORSY! Zapraszamy na rozpoczęcie sezonu morsowego. 21 października (sobota) o godz. 16.00 na stawach w Parczowie.

Zapraszamy wszystkich którzy chcą spróbować jak smakuje taka kąpiel. Atrakcją będzie możliwość skorzystania z sauny dla podniesienia temperatury ciała.

 

Wyjazdowe rozpoczęcie sezonu w Przesiece


W miniony weekend 15 osobowa delegacja Opoczyńskiego Klubu Morsów na zaproszenie zaprzyjaźnionych Morsów Wrocławskich, pod kultowym dla wszystkich zimnolubnych karkonoskim wodospadem Podgórnej w Przesiece - wspólnie świętowała otwarcie sezonu zimowych kąpieli.

Nie samym morsowaniem jednak Morsy żyją. W piątek, po całonocnej podróży autokarem celem rozprostowania kości ,,zdobyto” Zamek Chojnik. Spacer uatrakcyjnił przepiękne widoki zbliżającej się wielkimi krokami jesieni.

Drugiego dnia, w sobotę, całą grupą udaliśmy się do stolicy Republiki Czeskiej - Pragi.

Ratusz na Starym Mieście ze słynnym zegarem astronomicznym tzw. Orlojem. Kręte uliczki żydowskiego miasta, znane z powieści Franza Kafki, przesiąknięte opowieściami o Golemie. Kawiarnie zapraszające do swych wnętrz, butiki i wycieczki statkiem po Wełtawie. Gotycki Most Karola i kościół św. Mikołaja na Malej Stranie, najpiękniejszy kościół barokowy w Pradze. Ogrody zamkowe, Petřín z wieżą widokową, przypominającą miniaturę wieży Eiffla i Zamek Praski… Każda z praskich dzielnic ma swoją niepowtarzalną atmosferę i wyjątkowy urok. Praga, to stolica o wielu twarzach z budynkami prezentującymi przeróżne style architektoniczne – romantyczna i tętniąca życiem, stara i nowa, ale jest to również miasto kosmopolityczne, przywykłe do obcokrajowców.

 

 

W niedzielę czekała na nas główna atrakcja wyjazdu – czyli wielkie Otwarcie Sezonu Wrocławskich Morsów i wspólna kąpiel w lodowatej wodzie pod wodospadem. Teraz pozostało już tylko się pożegnać i ruszać w drogę do Opoczna.

Po drodze zatrzymaliśmy się na trzy godzinny postój aby zwiedzić rynek w Jeleniej Górze


galeria 1 Zamek Chojnik tutaj

galeria 2 Praga tutaj

galeria 3 otwarcie sezonu tutaj

galeria 4 Jelenia Góra tutaj

 

Wodospad w Przesiece


Wyjazdowe rozpoczęcie sezonu morsowego 2023/2024.

 

Wyjazd do Przesieki:
06/10/2022 PIĄTEK
Wypad w góry:
Wyjazd o 02:00 docieramy na 8:00 do Szklarskiej Poręby. Grupa wspinaczkowa idzie w góry o godz. 8.30 jedziemy do Harrachova. Tam o 9.00 ruszamy w Karkonosze poprzez największy wodospad Republiki Czeskiej „Mumlawy”. Idziemy przez dwa schroniska czeskie i później Szrenica, Kamieńczyk i do stacji PKP. Samego marszu jest ok 6 godzin, plus ze 2 godz. siedzenia w Schroniskach więc ok. 17.00 jesteśmy w Szklarskiej Porębie i wracamy do Przesieki.

 
Grupa nie idąca w wysokie góry propozycja ma możliwość zwiedzić Zamek Chojnik

 
Wieczorna kąpiel koło 19:00 - 19:30 , później integracja przy ognisku lub w sali kominkowej z przyjaciółmi z Wrocławia.
07/10/2022 SOBOTA (2 warianty) Pierwszy, wyjazd do Czech – Praga, shopping po stronie czeskiej. Drugi (organizator Wrocławskie Morsy) Wyjście rano w góry. Będą dwie trasy, jedna dla mniej zaawansowanych i druga dłuższa z posiłkiem po drodze dla bardziej zaawansowanych wspinaczy. (info Wrocław)

Wyjazd do Pragi :
 
06:30 śniadanie
07:00 wyjazd z Przesieki
08:00 przekroczenie granicy
09:00 przyjazd
09:15 spacer po Pradze z przewodnikiem, czas wolny
12:00 wyjazd
13:00 przerwa na zakupy, obiad czas wolny
15:30 Powrót do Przesieki
- godz. 20:00 wieczorna kąpiel z pochodniami w wodospadzie
- godz. 21:00 ognisko lub grill

 
08/10/ 2022 NIEDZIELA
- godz. 9:00 śniadanie
- godz. 10:30 zbiórka i wyjście na uroczystą kąpiel
- godz. 11:00 oficjalna kąpiel
- godz. 14:00 wymeldowanie z pokojów i szczęśliwy powrót do domu
W drodze powrotnej będzie postój na obiad w Jeleniej Górze lub we Wrocławiu (czas wolny 2h)

 

 

Małe Ciche


 

Słowacja - Krywań


Krywań (2494 m) to jeden z najbardziej charakterystycznych szczytów Tatr. Wyniosły, wznoszący się aż o około 1400 m nad Doliną Koprową, potężny masyw, o charakterystycznym, zakrzywionym wierzchołku, nazywany był także przez górali “Krzywaniem”. To narodowa góra Słowaków. Sabała twierdził, że w masywie Krzywania schowane są zbójnickie skarby. Być może miał rację. Idąc na ten szczyt warto przypomnieć kilka interesujących historii z nim powiązanych.

Termy Gorący Potok

Opoczyńskie Morsy kolejny raz udowodniły, że w sezonie letnim nie tracą aktywności. Wspólna trzydniowa wycieczka z zaprzyjaźnionymi klubami morsów z Piotrkowa Tryb, Bełchatowa i Lisowic (w sumie 2 pełne autokary) w Tatry miała służyć budowaniu kondycji przed sezonem zimowym. Wyjazd o 02.00 w nocy w piątek pozwolił już pierwszego dnia, po przyjeździe rano na miejsce przyzwyczaić nogi do górskich spacerów po mało trudnej trasie Doliną Lejową, ścieżką nad Reglami do wylotu Doliny Kościeliskiej w Kirach.

galeria tutaj

Wejście na Krywań

Teraz powrót do bazy noclegowej w Małym Cichym, obiadokolacja i wczesny capstrzyk, bo już o 03.00 pobudka i wyjazd na Słowację, aby skoro świt rozpocząć wejście na świętą dla Słowaków górę – Krywań. Przed wejściem grupa podzieliła się na dwie drużyny: tych, którzy czuli się na siłach aby zaatakować szczyt, oraz tych, którzy spragnieni byli widoków z jakich słynie przełęcz pod Kopą Kondracką. Bezchmurne z początku niebo i temperatura 30 stopni C jest idealną pogodą do plażowania, lecz dla wspinaczy są to warunki mało komfortowe. Już w połowie trasy wodę w bidonach trzeba było uzupełniać z mikroskopijnych strumyczków wyciekających spod kamieni, a i tych miejsc było niewiele.

galeria tutaj

Przełęcz pod Kopą Kondracką

Nagrodą była panorama Tatr widziana ze szczytu Krywania, zupełnie odmienna od tej widzianej z Rys, czy Giewontu i niewielkie chmury płynące pod nami – widok wart każdego wysiłku Kolejnym wyzwaniem było zejście, tu bowiem okazało się, że wejście przy nim to była łatwizna. Bloki skalne, pomiędzy którymi, trzymając się oburącz, mając z jednej lub z obu stron kilkusetmetrowe osuwiska skalne należało się opuszczać, porośnięte suchymi porostami spowodowały mocniejsze bicie serca u każdego ze wspinaczy, tu jednak Morsy kolejny raz udowodniły mentalne i fizyczne przygotowanie do każdego wyzwania

galeria tutaj

 Bývalá Važecká chata 1182 m n.p.m

Po powrocie do bazy noclegowej, po dłuuugim, zimnym prysznicu i obfitej obiadokolacji czekała na nas dyskoteka do rana. Rano w niedzielę, na dopełnienie atrakcji i regenerację zmęczonych nóg jeszcze wizyta w termach w Szaflarach, wymoczenie się w wodzie termalnej z wyraźnie odczuwaną nutą mikroelementów i powrót do domu. Czekamy teraz na kolejne (planowane już przez Zarzad Klubu) imprezy i zapraszamy wszystkich odważnych do wspólnej, nie tylko zimowej zabawy z Opoczyńskim Klubem Morsów

galeria tutaj

 

Zimny potok

Niedzielny relaks w Gorącym Potoku

galeria tutaj

 

 

Witamy na naszej stronie


Jaki jest przepis na udaną sobotę? Spływ kajakowy z przyjaciółmi z Opoczyńskiego Klubu Morsów rzeką, która nie jest nudna, ale też nie dostarcza przygód ekstremalnych, po których adrenalinę wylewa się z butów.
Rzeka Drzewiczka to niedoszacowany klejnot, który niby mamy tuż pod nosem, ale jak każdy klejnot potrzebuje szlifu aby pokazać swój pełen blask. Na wysokości Opoczna mocno zaśmiecona, niejednokrotnie wyprostowana koparkami, z brzegami wyłożonymi płytami i poprzegradzana betonowymi progami - zniechęca do eksploracji i na pewno nie kojarzy się z weekendowym wypoczynkiem. Mamy jednak nadzieję. Spływ zatem zaczęliśmy w Drzewicy, obok zamku. Od tego miejsca Drzewiczka staje się prawdziwą rzeką, płynącą w naturalnym korycie w naturalnych okolicznościach przyrody.


Cały czas należało zachowywać czujność z powodu licznych kamieni i drzew zwalonych pod ciężarem lat, lub za sprawą bobrów, których liczne dowody działalności często mijaliśmy.  Pogoda jak na zamówienie po prostu nas dopieszczała, widoki pieściły oczy, cieszyło doborowe towarzystwo, czego więcej chcieć od soboty? Chwilo, trwaj…
Niestety wszystko, co fajne (na szczęście to co złe również  musi się kiedyś skończyć i przed Odrzywołem czekała już na nas przyczepka na kajaki i kierowców. Nie zostawimy jednak tej rzeki niedokończonej i w połowie sierpnia ,,zrobimy” odcinek od Odrzywołu do Nowego Miasta, gdzie Drzewiczka wpada do Pilicy.
Dlatego nie żegnamy się jeszcze z Drzewiczką, lecz mówimy ,,do zobaczenia w sierpniu”, mając nadzieję ze kiedyś odcinek od Opoczna do Drzewicy będzie dostarczał jeszcze więcej pozytywnych emocji.

galeria tutaj

 

26 nocna majówka z PTTK Końskie


26 nocna majówka z  PTTK Końskie i Klub Turystyki Aktywnej PTTK PASAT Końskie oraz z PTTK Żarnów. Tak nasz klub rozpoczął sezon wiosenno-letni. Grupa morsów, którym nie straszne jest wędrowanie nocą po leśnych ostępach pokonali 21 km.

W nocy z soboty na niedzielę grupa morsów wyruszyła w trasę o długości 21 km, mimo togo, że zima się już skończyła to na trasie była odczuwalna niska temperatura, która spadała miejscami do 2 stopni. 5 km przed metą odbyło się ognisko integracyjne przy którym zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Wszyscy się świetnie bawili.

galeria tutaj

 

,,Czysta Woda – Czysta Ziemia”


Podsumowanie dzisiejszej akcji ,,Czysta Woda – Czysta Ziemia”, W dniu dzisiejszym odbyła się kolejna organizowana przez Opoczyński Klub Morsów akcja sprzątania okolicy, w której mieszkamy. Udział w niej wzięli, oprócz członków klubu liczni mieszkańcy naszego miasta (w sumie prawie 30 osób). Cieszyła nas obecność harcerzy, ale wraz z nami rękawy do pracy zawinęli również mieszkający chwilowo w Opocznie obywatele Ukrainy. Nie wyliczając dalej, bo nie o splendory nam przecież chodziło – WSZYSTKIM BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Dziękujemy również Urzędowi Miejskiemu w Opocznie i Spółce PGK za kajaki, worki, rękawiczki i pomoc w odbiorze zebranych śmieci. A teraz podsumowanie: Terenem akcji była rzeka Drzewiczka od mostu kolejowego do mostu w Woli Załężnej – tu płynęło czterech kajakarzy, którzy zbierali to, co nie powinno znaleźć się w wodzie, oraz teren wzdłuż rzeki i naszego zalewu, gdzie działali pozostali piesi hobbici. W czasie akcji wolontariusze wyzbierali, a PGK odebrał (dziękujemy) PEŁEN SAMOCHÓD SMIECI!!! Oczywiście cieszy nas to, że tyle bałaganu będzie mniej, jednakże smuci fakt, że te wszystkie opakowania po wszystkim, co się je i pije tam się znalazły. Najciekawszymi znaleziskami były znalezione w rzece krzesełka ogrodowe, basenik plastikowy dla dzieci oraz dziecinny fotelik samochodowy, który stał się już integralną częścią ekosystemu wrastając w przybrzeżne krzaki. Podobne akcje będą jeszcze oczywiście przez nas organizowane, jednakże mamy nadzieję, że coraz rzadziej, ponieważ do tych, którzy bezmyślnie rzucają śmieci pod siebie dotrze w końcu świadomość, że ziemia na której mieszkamy jest także ich domem.

galeria tutaj

 

,,Czysta Woda – Czysta Ziemia”


Dajmy wiośnie szansę!.

13 maja o godzinie 09.00 Opoczyński Klub Morsów wspólnie z przyjaciółmi z lokalnych stowarzyszeń wznawia przerwane przez pandemię cykliczne wydarzenie ,,Czysta Woda – Czysta Ziemia”. Tym razem akcja ma na celu oczyszczenie brzegów rzeki Drzewiczki od stadionu do (jak się uda) końca Woli Załężnej. Wszyscy wiemy doskonale, ile śmieci zalega w miejscach, których pięknem chcielibyśmy delektować się podczas spacerów. Puszki i butelki po napojach, opakowania po chipsach i cukierkach, folie po licho wie czym i najprzeróżniejsze przedmioty, którym skończył się okres przydatności do użycia.

Teraz mamy ostatni moment, kiedy możemy te odpady cywilizacji pozbierać, zanim przyroda ze wstydu schowa je pod świeżą zielenią, a jesienią ponownie uwidoczni nam to jako niemy wyrzut naszej niedbałości o miejsce gdzie sami mieszkamy. Dlatego zbierzmy się 13 maja o godzinie 09.00 pod stadionem Ceramiki, gdzie dostaniemy rękawiczki oraz worki na śmieci i przejdźmy się wzdłuż brzegów Drzewiczki zbierając do worków wszystko to, czego miejsce jest na wysypisku. Dajmy przyrodzie szansę, a sobie nadzieję, że nasze dzieci widząc to nie będą musiały zbierać śmieci po nas.

Weźmy na akcję dzieci, zaprośmy znajomych – to też będzie okazja do wspólnego spaceru na świeżym powietrzu i dotknięcia własną ręką niedającej już się zatrzymać wiosny.

Dla przypomnienia, nasza poprzednia akcja zobacz tutaj

 

Nocna majówka


Choć zima trzyma, już czas najwyższy ogłosić nabór na XXVI edycję Nocnej Majówki. Będziecie z nami? Powędrujemy nocą po koneckich lasach: z mapką i opisem trasy, z latarką w ręku. Zmierzamy oczywiście do Piekła. Początek i koniec wędrówki będzie w Końskich, do przejścia ok. 20 km. Po drodze ognisko z wręczeniem certyfikatów, indywidualny powrót do Końskich

 

3 dniowy wyjazd


Dla prawdziwych morsów sezon nigdy się nie kończy. Zmienia się jedynie forma aktywności. Dwudziestocztero osobowa delegacja naszego Klubu pojechała w Tatry przekonać się na własne oczy, czy jak co roku w dolinach zakwitły słynne dywany z krokusów. Rzeczywiście Dolina Chochołowska i łąki wokół Małego Cichego pomalowane były w fioletowo żółte kolory, pomimo że góry pokryte jeszcze były śniegiem. Chociaż świeciło piękne słońce i temperatura powietrza była idealna na piesze wędrówki, to woda potokach (tak, morsowanie było obowiązkowe :)) przyjemnie szczypała w nogi.
 

Dwa dni – piątek i sobota przebiegły pod znakiem intensywnych spacerów po górach i obowiązkowej wieczornej zabawie przy żywej muzyce granej przez prawdziwy, góralski zespół, to trzeciego, ostatniego dnia zrobiliśmy sobie regeneracyjną sesję w termach w Szaflarach. Przyjemnie było poleniuchować w ciepłej, z lekka zalatującej wodzie termalnej. Można już wracać do domów.
Teraz tylko czekamy (już chyba niedługo), aż woda w naszych lokalnych rzekach ociepli się na tyle, żeby można było zacząć spływy kajakowe i pontonowe. Przed nami też rajdy piesze i wspólne ogniska (o tym niebawem).
Dla prawdziwych morsów sezon nigdy się nie kończy.

galeria w przygotowaniu

 

Wielkanoc


 

Koniec sezonu morsowego 2022/2023


Pierwszego kwietnia, w prima aprilis, pogoda spłatała Opoczyńskim Morsom psikusa, fundując im po kilku dniach pięknej, słonecznej pogody całodniowy deszcz przechodzący od drobnego kapuśniaczku w solidną ulewę. Planowane na ten właśnie dzień plenerowe Walne Zebranie członków Klubu i zakończenie sezonu 2022/2023 odbyło się pod zachmurzonym niebem na stawach w Parczowie, gdzie korzystaliśmy z gościnności naszego klubowego kolegi – Włodzimierza Wąsowicza. Trzeba jednak pamiętać o tym, że żadne niesprzyjające okoliczności przyrody nie staną na przeszkodzie ludziom mającym słońce w głowach i po części oficjalnej ze sprawozdaniami Zarządu, Skarbnika i Komisji Rewizyjnej, nastąpiła część mniej oficjalna, która odbyła się przy ognisku i w mega wielkiej saunie.
Z jednej, oficjalnej kąpieli zrobiło się ich kilkanaście, pomiędzy saunowaniem, tańcami przy ognisku (rzecz niebywała, jak ten ogień przetrwał przy ciągłym, mżącym deszczu – takie rzeczy tylko u morsów) w mniejszych lub większych podgrupach.


galeria tutaj

Podsumowaliśmy ten wspaniały czas, wybierając najaktywniejszego morsa sezonu 2022/23, Został nim Zbigniew Skoczylas, który otrzymał  puchar z rąk Prezesa Ryszarda Kossaka.
Pamiętać jednak należy o tym, że sezon morsowy nie kończy się z końcem zimy. Już teraz planowane były imprezy letnie, tzn. rejsy, spływy kajakowe i pontonowe, integracyjne rodzinne ogniska i cały szereg innych imprez, w tym również sprzątanie naszej okolicy ( inf. o tym niebawem na naszej stronie www.morsyopoczno.pl)
Dziękujemy za cały sezon regularnych spotkań, który dał nam mnóstwo pięknych wspomnień i znajomości. Nowym członkom grupy dziękujemy za zaangażowanie i przyjemność, z jaką się patrzy, kiedy z chęcią do nas dołączacie.
Liczymy, że w październiku spotkamy się na Słoneczku w podobnym składzie, otwierając kolejny zimowy sezon z nowymi wyprawami i pomysłami.

 

 

Przedostatnie morsowanie


26 marca odbyło się przedostatnie morsowanie przed zakończeniem sezonu morsowego 2022/2023.

Prezes Ryszard Kossak poinformował o harmonogramie zakończenia sezonu.

 

Dzień Św. Patryka


 

Dzień Kobiet


8 marca jak co roku panowie z naszego klubu dla dziewczyn przygotowali niespodziankę, były kwiaty i oczywiście małe co nieco na orzeźwienie :-)

Prezes Ryszard Kossak złożył w imieniu całego klubu najserdeczniejsze życzenia  wszystkim Panią obecnym na morsowaniu jak i tym nie obecnym.

galeria tutaj

 

8 Marca


Wspaniałego Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet życzymy naszym Paniom jak najmniej trosk w życiu, przychylności losu, radości z najmniejszych przyjemności oraz spełnienia wszystkich marzeń zarówno tych malutkich jak i troszkę większych.

Opoczyński Klub Morsów

 

II zlot morsów woj. łódzkiego


W dniu 5 marca Opoczyński Klub Morsów w składnie 22 osób zjawiła się nad zalewem w Lisowicach niedaleko Koluszek tuż przed godziną 10 na II zlocie morsów województwa łódzkiego. Piękna sceneria i piękne Morsowanie, bo powróciła Zima, sypał śnieg i było mroźno.


Na zlocie organizatorzy naliczyli ponad 500 morsów. Nie którzy powiedzą po co jechać tyle kilometrów by na 15 minut wejść do wody. Nie chodzi tu o samą kąpiel, liczy się wspólna zabawa, integracja i poznawanie nowych osób. A tutaj zabawa była przednia. Były tańce, wspólna parada morsów i prezentacja klubów morsa a same wejścia do wody były aż dwa i to przy temperaturze powietrza 0 stopni i przy wciąż padającym śniegu. Na miejscu były także zorganizowane akcje charytatywne, trzeba tu nadmienić że właśnie takie akcje często towarzyszą zlotom morsów w całym kraju, gdyż mors to taka osoba która chętnie potrzebującym pomaga. Jeśli morsowanie to i strefa gastro, która była naprawdę pierwszorzędnie przygotowana.

Dla tych którzy tu byli zlot morsów w Lisowicach pozostanie w pamięci z pewnością na długie lata. Uwaga, męskiej części naszych czytelników może podczas oglądania fotorelacji podnieść się niekontrolowanie ciśnienie, mimo to zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji.

galeria (parada i zabawa) tutaj

galeria 2 (morsowanie) tutaj
 

 

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Białaczowie


Pamiętaliśmy też o naszych bohaterach, Żołnierzach Wyklętych, gdzie w Białaczowie, nasza dziesięcioosobowa delegacja wzięła udział w 5 km biegu i marszu.

Trasa wiodła leśnymi duktami, przy czym na prośbę organizatorów połączyliśmy przyjemne z pożytecznym zbierając taśmy, jakimi oznakowano trasę biegu i marszu. Oczywiście spowodowało to, że na metę dotarliśmy jako jedni z ostatnich, ale tu przecież nie o wyniki chodziło, a pozostawienie po sobie lasu takim, jaki się zastało jest bezcenne. Byli też oczywiście tacy, którzy z różnych powodów nie mogli wziąć udziału w żadnym z tych wydarzeń, Ci tradycyjnie, jak co niedzielę zamorsowali na naszej opoczyńskiej Copacabanie.

galeria tutaj

 

Rajd BAB


4 marca odbył się 48 rajd BAB organizowany przez PTTK Końskie, oczywiście nie mogło tam zabraknąć morsów z opoczyńskiego klubu.

Tym razem wędrowaliśmy na trasie z Końskich do... Rogowa. Każda z drużyn (4 do 6 osób), startować będzie w konkurencjach: sprawnościowych, umysłowych i losowych. Trasa rajdu ok. 13 km.
Na mecie przy Wiejskim Domu Kultury w Rogowie czekać będzie na wszystkich losowanie upominków. Tam podsumujemy drużynową rywalizację i nagrodzimy 10 najlepszych drużyn: wszystkie otrzymają nagrody rzeczowe, 3 pierwsze drużyny także pamiątkowe medale i dyplomy, a zwycięzcy puchar i statuetki!

galeria tutaj

 

 

II Zlot Morsów Woj Łódzkiego


Zapraszamy do udziały wszystkich chętnych w II Zlocie Morsów Woj Łódzkiego

IMPREZA w dn. 05.03.2023r ( niedziela) w godz.10.00 – 17.00
LISOWICE, 95 – 040 KOLUSZKI
***** WSTĘP WOLNY ******
 


W programie:
10.00 - przywitanie przybyłych gości, rejestracja morsów
11.00 - rozgrzewka , 1 wejście do wody
11.30 - Parada i pokaz wszystkich klubów Morsa
12.00 - Wspólna zabawa pod sceną i licytacje charytatywne,
13.00 - rozgrzewka , 2 wejście do wody
Ponad to w programie :
- bieg morsa z wejściem do wody.
- wspaniałe konkursy i wiele atrakcji.
- wybór najstarszego i najmłodszego Morsiątka
- Wybór najlepszego przebrania,
- Gorąca zupa , herbata
- słodkości, ciasto
- chleb ze smalcem
- Sauna
- Ognisko - będzie można ugrzać kiełbaskę.
- popcorn i wata cukrowa
- licytacja charytatywna
- i oczywiście oprawa muzyczna
- wsparcie i zabezpieczenie medyczne
na miejscu,

 

Niedzielne morsowanie


 

Maraton na 30 kmW sobotę 25 lutego 2023, morsy z Opoczyńskiego Klubu wędrowali na VI Pieszej Zimówce Opoczyńskiej na odcinku 30 km

Trasa Zimówki Opoczyńskiej była urozmaicona, cztery pory roku w pigułce i się nie dłużyła. Jest też dobrze pomyślana pod względem logistycznym – po drodze mijamy kilka sklepów, więc jest możliwość uzupełnienia prowiantu. Na punkcie kontrolnym można napić się gorącej herbaty lub kawy i pokrzepić się słodyczami. A na mecie czeka na wszystkich pyszna zupa od organizatora.

galeria tutaj

Marsz Walentynkowy


W dniu 19.02.2023 (niedziela), KTP PTTK ŻARNÓW, oraz Morsy Opoczno brali udział w  IX Marszu Walentynkowym na trasie Gatniki - Sielpia - Wólka Smolana - Sielpia - Gatniki. Dystans ok. 15km.

Po drodze w Sielpi nad Czarną, odbyło się ognisko i morsowanie dla chętnych. Marsz poprowadził kol. Czesiek Szwedkowicz, który na zakończenie udostępnił  zbiór swoich kilkudziesięciu motocykli i motorowerów.

galeria rajd tutaj

galeria morsowanie tutaj

 

Mielno 2023


Jak co roku, podczas XX Międzynarodowego Zlotu Morsów w zimowej stolicy morsów – Mielnie, mocna delegacja naszego klubu wzięła udział w kąpieli w lodowatych wodach Baltyku.

Według danych organizatora, kąpieli zażyło 8893 osób. Takiego oblężenia plaż nie ma tu nawet w sezonie wakacyjnym, Żeby skorzystać ze wszystkich atrakcji, jakie przygotowali nam organizatorzy zlotu wyjechaliśmy w nocy w czwartek tak, aby w piątek już od rana korzystać z poustawianych na promenadzie licznych saun, jaccuzi, brać udział w niezliczonych biegach, grach i zabawach, a dla chętnych były również wykłady i panele dyskusyjne o krioterapii.

Równie ważny jak sama kąpiel w Bałtyku był również Bal Morsów, gdzie gwiazdą wieczoru była Małgorzata Ostrowska. Taki dzień nie mógł skończyć się inaczej, niż szaleństwem na parkiecie. W niedzielę wielkim wydarzeniem poprzedzającym kąpiel jest parada Morsów, gdzie główną ulicą Mielna idą w swoich barwach wszystkie biorące udział w zlocie kluby i co ważne, coraz więcej znajdujemy tam znajomych twarzy.

 

Długi, kolorowy korowód wędruje w rytmie muzyki prosto na plażę, skąd po wieńczącej Zlot kąpieli pakujemy się do czekającego już na nas autobusu i z bateriami naładowanymi endorfinami i pozytywnymi emocjami wracamy do domów .

galeria w drodze do Mielna tutaj

galeria piątek pierwszy dzień na zlocie Morsów tutaj

galeria Bal Morsa tutaj

galeria Parada Morsa w tutaj

galeria Wielka Kąpiel Morsa tutaj

galeria kąpiel w balii tutaj

 

 

Niedzielne morsowanie


Jak co niedzielę grupa morsów spotkała się na morsowaniu.

galeria tutaj

 

VI bieg Morsa w Sulejowie


05 lutego kilkunastoosobowa delegacja Opoczyńskich Morsów wzięła udział w VI Biegu Morsa i Wielkim Morsowaniu w Sulejowie. Jest to impreza organizowana przez naszych przyjaciół, w której bierzemy udział od jej początku 8 lat temu (na dwa lata pandemia zdemolowała wszelkie imprezy). Głównymi atrakcjami były: bieg na 3km po lesie wzdłuż Pilicy w strojach kąpielowych i oczywiście kąpiel w rzece pod czujnym okiem ratowników OSP. Imprezę uatrakcyjniały taneczne rytmy wyczarowywane przez Dj’a, a na zmarzniętych czekała rozgrzana sauna.

Nie zapomniano też o głodomorach, dla których przygotowano chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, gorącą zalewajkę, herbatę (na specjalne życzenie również z ,,prądem”) i bufet z ciastem. Dla nas, Opoczyńskich Morsów ważne też było inne niezwykłe wydarzenie: prezes naszego klubu zaprosił na scenę naszą klubowiczkę – 8 letnią Basię, która otrzymała pamiątkowy polar z wyhaftowanym logo naszego klubu. Od wszystkich pozostałych zgromadzonych na imprezie morsów Basia otrzymała długi owacje. W Opocznie, na tradycyjnej klubowej kąpieli nad zalewem, też nie zabrakło naszych morsiaków, którzy przed niedzielnym rosołem, dla nabrania apetytu wskoczyli do zimnej wody

galeria tutaj

 

Morsy dla WOŚP


Opoczyńskie Morsy kolejny raz wzięły udział w finale WOŚP w Opocznie. Pierwszą kąpiel mieliśmy tradycyjnie o godz. 11.00 nad naszym zalewem.

Poprzedzona degustacją pysznych rogalików przygotowanych przez mamę jednego z wolontariuszy i zbiórką datków do Orkiestrowych puszek, w rytm rock and rollowych dźwięków kąpiel była wyjątkowo przyjemna.

Druga kąpiel odbyła się o godz. 13.00 na placu Kościuszki, gdzie nasi zaprzyjaźnieni druhowie z OSP Opoczno rozstawili nam basen z wyjątkowo zimną wodą. W trakcie licytacji fantów nasz prezes dał się ponieść Orkiestrze i żeby podnieść emocje podczas licytacji pamiątkowej koszulki sam siebie kilka razy przelicytował. Twierdzi, że było warto. Jednak gwiazdą dnia została nasza Basia, 8 letnia członkini, od dwóch sezonów, nawet podczas mrozów nie opuszczająca klubowych kapieli. Widząc taką młodzież, która nie boi się szukać przyjemności daleko poza strefą komfortu, jak i tych młodych wolontariuszy z puszkami wiedzieliśmy, że ten kolejny finał Orkiestry już jest udany.

galeria tutaj

 

Morsy w karnawale


Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy karnawałowej.

 

Niedzielne morsowanie


galeria tutaj

 

 

Morsy dla W.O.Ś.P.


Zapraszamy do udziału na rzecz W.O.Ś.P.

 

XXIV Marsz Zimowy


Zapraszamy do udziału w XXIV Marszu Zimowym.

Hu Hu ha! Czy będzie zima zła? Może w lutym troszkę przymrozi? Zobaczymy! XXIV Marsz Zimowy organizujemy 18 lutego 2023 r., impreza ujęta w kalendarzu Superpiechura Świętokrzyskiego 2023.


Trasa poprowadzi Was po okolicach Końskich, ze startu z Ogródka Green Velo w Parku Miejskim w Końskich, do mety w jednym z Wiejskich Domów Kultury.
Tradycyjnie 25 km do pokonania z numerem startowym, mapką i opisem trasy. Na szlaku napalimy ognisko, a na mecie zadbamy o gorący posiłek, medal, certyfikat i losowanie upominków.
Zgłoszenia do 3 lutego.

 

Bieg Żołnierzy wyklętych


5 marca Bieg Żołnierzy wyklętych w Białaczowie.

Jest możliwość przejścia trasy.

Pakiet startowy zawiera koszulkę/medal/dodatkowe gadżety/20 złoty pakiet.

 

Morsowanie trzech morsów


 

 

Morsowanie w Afryce


Opoczyńskie Morsy zdominowały organizowany przez PTTK Żarnów pieszy rajd leśnymi ścieżkami w okolicach Żarnowa. Start i zakończenie rajdu miały miejsce z parkingu leśnego przy drodze Żarnów - Skórkowice, a trasa wytyczona była wzdłuż lasów i przez puste teraz pola, niekiedy obok stojących pojedynczych domostw.

Na całej trasie rajdu nie spotkaliśmy po drodze żywej duszy, jedynie zdumione i wystraszone naszą obecnością sarny czmychały nam niemal spod stóp. Jako wisienkę na torcie komandor rajdu, nasz klubowy kolega Czarek Szulc przygotował nam ognisko nad rzeką Czarną, ale ogrzać się przy nim i upiec kiełbaski pozwolił jedynie tym, którzy się w rzece wykąpią. Oczywiście nas nie musiał do tego długo namawiać i po chwili wszyscy w strojach kąpielowych byli w rzece. Pieczenie kiełbasek było już ukoronowaniem tej wspaniałej wycieczki i ostatnie kilometry rajdu pełni energii przebyliśmy niemalże na skrzydłach.

 
Dziękujemy organizatorom z PTTK Żarnów za pomysł i wspaniałą organizację rajdu i prosimy o więcej takich wycieczek, dzięki którym buro jesienna zima staje się bardziej do zniesienia.

galeria z rajdu pieszego tutaj

galeria z morsowania tutaj

 

Morsowanie Noworoczne


01 stycznia Opoczyński Klub Morsów tradycyjnie rozpoczął Nowy Rok od kąpieli w zalewie.


Pogoda spłatała nam psikusa, bo słoneczna pogoda i 12 stopni Celsjusza nie zdarzają się tego dnia zbyt często. Na szczęście woda, jeszcze przed paru dniami pokryta lodem przyjemnie szczypała w nogi  Miło też jest widzieć coraz to nowe twarze osób ciekawych tych jakże intensywnych doznań płynących z zimnych kąpieli (lub może po prostu skuszonych naszym sympatycznym towarzystwem :)).


Dzisiaj też odwiedził nas zażywający akurat spaceru w promieniach zimowego słońca, sympatyk naszego klubu, burmistrz naszego miasta – Andrzej Kacprzak. Na kąpiel dzisiaj nie był przygotowany, ale (kolejny raz :-) obiecał że kiedyś...
Nie zawiodła też dzisiaj nasza najmłodsza klubowiczka – 8 letnia Basia, która regularnie z nami morsuje od początku sezonu.
Zapraszamy wszystkich chcących spróbować ,,z czym to się je” w piątek o 19.00 na morsowanie z koronami

galeria tutaj

Rok 2023


Rok 2023 już w archiwum  tutaj

 

Rok 2022


Rok 2022 już w archiwum  tutaj

 

 

Rok 2021


Rok 2021 już w archiwum  tutaj

 

 

Rok 2020


Zobacz co się działo 2020 roku tutaj

 

 

Informacje
Informacje

Sponsor naszej strony

www.techlogik.pl

Gdzie i kiedy morsujemy ?

Niedziela o godz. 1100 nad zalewem opoczyńskim.

Środa o godz. 1930 rzeka przy stadionie opoczyńskim.

 

Polecamy
W3C
 Copyright by www.techlogik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.