Witamy na naszej stronie


To się działo w 2022 roku

 

Morsowanie Noworoczne


01 stycznia Opoczyński Klub Morsów tradycyjnie rozpoczął Nowy Rok od kąpieli w zalewie.


Pogoda spłatała nam psikusa, bo słoneczna pogoda i 12stopni celsjusza nie zdarzają się tego dnia zbyt często. Na szczęście woda, jeszcze przed paru dniami pokryta lodem przyjemnie szczypała w nogi  Miło też jest widzieć coraz to nowe twarze osób ciekawych tych jakże intensywnych doznań płynących z zimnych kąpieli (lub może po prostu skuszonych naszym sympatycznym towarzystwem :)).


Dzisiaj też odwiedził nas zażywający akurat spaceru w promieniach zimowego słońca, sympatyk naszego klubu, burmistrz naszego miasta – Andrzej Kacprzak. Na kąpiel dzisiaj nie był przygotowany, ale (kolejny raz :-) obiecał że kiedyś...
Nie zawiodła też dzisiaj nasza najmłodsza klubowiczka – 8 letnia Basia, która regularnie z nami morsuje od początku sezonu.
Zapraszamy wszystkich chcących spróbować ,,z czym to się je” w piątek o 19.00 na morsowanie z koronami

galeria tutaj

 

Kąpiel Sylwestrowa


Ostatnia kąpiel w 2022r Opoczyńskich Morsów. Były toasty, był szampan (alko free) i jak zawsze było dużo pozytywnej energii, która jest integralną częścią pozytywnych ludzi  Zamykamy rok 2022 wierząc, że kolejny przyniesie nam jeszcze więcej pozytywnych wydarzeń.

galeria tutaj

 

Życzenia Noworoczne


 

W przededniu Wigilii nocne morsowanie


W przededniu Wigilii nocne spotkanie morsów. Śniegu resztki, ale przerębel trzeba rąbać siekierą.

galeria tutaj

 

Mikołajkowe wydarzenie


Zdrowo i sportowo po fińsku w Opocznie - kolejna udana niedziela, czyli opowieść z cyklu ,,dlaczego warto być morsem"
Dzięki:
Gmina Opoczno
Sport i Rekreacja Gmina Opoczno
Ambasada Finlandii w Warszawie - Suomen suurlähetystö Varsova
MDK Opoczno - spędziliśmy udane niedzielne popołudnie.


Pogoda jakby na życzenie zmieniła się z buroszarej na śnieżnobiałą z delikatnym śniegiem i przymrozkiem - w sam raz na morsowanie i saunowanie na świeżym powietrzu.
Zdziwienie widoczne w oczach przechodniów na widok tarzających się w śnieżnym puchu ubranych w stroje kąpielowe golasów było dla nas całkowicie dla nas niezrozumiale - trudno bowiem zrozumieć ubranej na cebulkę osobie ten strzał endorfin, który grzeje bardziej niż puchowa pierzyna.


Dowodem na to są też zamieszczone poniżej zdjęcia, gdzie trudno znaleźć osobę, która nie jest uśmiechnięta.
Tak właśnie działa morsowanie
Dziękujemy organizatorom za możliwość wspólnej zabawy i czekamy na więcej

galeria tutaj

 

Mikołajkowe wydarzenie


Dla uczestników pliki d o pobrania:

oświadczenie tutaj

regulamin tutaj

 

Mikołajkowe morsowanie


Ho ho ho! Mikołajkowa kąpiel trwała w wyjątkowym gronie w śród Mikołajów. Zaczęła się od wspólnego zdjęcia i wreszcie wspólna kąpiel. Wyjątkowy dzień w roku, a zapewne także piękna, mroźna pogoda spowodowały, że na plaży w Opocznie pojawił się prawdziwy tłum plażowiczów.

Były też słodycze od najmłodszej foczki dla klubowiczów i innych osób. Sporo osób deklarowało, że to ich debiut i trzeba przyznać, że warunki do pierwszej, zimnej kąpieli nie były łatwe.

galeria tutaj

 

Niedzielna morsowanie


Na dzisiejszym niedzielnym morsowaniu gościliśmy grupę tomaszowskich morsów.

galeria tutaj

 

Światowy Dzień Morsa


DZISIAJ DZIEŃ MORSA

SERDECZNE ŻYCZENIA dla wszystkich MORSÓW dużo zdrówka, ekscytujących mroźnych kąpieli, dreszczyku, emocji i dużo uśmiechu

życzy
Opoczyński Klub Morsów

 

 

Niedzielne morsowanie


 

galeria tutaj

 

Morsowanie dla NIEPODLEGŁEJ


Z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Nie zabrakło barw narodowych, na twarzach, głowach ale również flag biało czerwonych.

Narodowe Święto Niepodległości jest ważnym dniem dla naszego społeczeństwa, gdyż przypomina wydarzenia z 1918 roku, kiedy to Polska, po 123 latach nieobecności na ówczesnych mapach politycznych Europy, odzyskała niepodległość.

galeria tutaj

 

Niedzielne morsowanie


Niedzielne morsowanie 6 listopada - do największego zlotu Morsów zostało 100 dni

 

Halloween


Halloweenowy wieczór nie mógł odbyć się bez przebierańców i potworów na opoczyńskiej Copacabanie. Przed kąpielą miał też miejsce konkurs na najlepsze przebranie (publiczność w kilku przypadkach miała poważne wątpliwości, czy aby na pewno było to przebranie) a jego zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy, którzy oczywiście otrzymali małe upominki w postaci klubowych kubków na gorącą herbatę  Gorąca atmosfera udzieliła się też publiczności, gdzie kilkoro dzieci zdjęło buty i skarpetki; po czym spróbowało brodzenia w płytkiej wodzie. Kto wie, może to przyszłe morsy?

galeria tutaj

 

Witamy na naszej stronie


30 października delegacja naszego klubu uczestniczyła w otwarciu sezonu morsowego organizowanego przez  Morsy z Tomaszowa Mazowieckiego

Materiał video poniżej

 

 

Morsowanie Halloweenowe


Opoczyńskie Morsy nie ominą okazji do dobrej zabawy, a trudno o okazję lepszą niż Wigilia Wszystkich Świętych czyli  Halloween.

Uwaga będzie konkurs z nagrodami za najstraszniejszy strój

 

Przesieka 2022


Wyjazdowa rozpoczęcie sezonu morsowego 2022/2023

W miniony weekend 30 osobowa delegacja Opoczyńskiego Klubu Morsów na zaproszenie zaprzyjaźnionych Morsów Wrocławskich, pod kultowym dla wszystkich zimnolubnych karkonoskim wodospadem Podgórnej w Przesiece - wspólnie świętowała otwarcie sezonu zimowych kąpieli.

galeria tutaj


Nie samym morsowaniem jednak Morsy żyją. W piątek, po całonocnej podróży autokarem celem rozprostowania kości ,,zdobyto” szczyt Szrenica - 1 361 m. n.p.m. Spacer uatrakcyjnił porywisty, mroźny wiatr. Na szczęście znajomy baca zapobiegł nieuchronnym przeziębieniom wypisując wszystkim recepty na tradycyjne, najskuteczniejsze naturalne lekarstwo zapobiegające skutkom wychłodzenia - czyli herbatę ,,po góralsku” Po takim lekarstwie konieczna była kąpiel w górskim strumieniu :)

galeria tutaj


Drugiego dnia, w sobotę, całą grupą udaliśmy się do Skalnego Miasta Adrspassko-Teplicke znajdującego się za granicami naszego kraju w Czechach. Skalne Miasto to tak naprawdę dwa różne labirynty skalne ulokowane po sąsiedzku, dosłownie skała w skałę. Dodatkową atrakcją było rejs po skalnym jeziorze. Trzeba tu przyznać że trasa między skałami dała w kość najwytrwalszym nawet piechurom, lecz kolejny raz udowodniliśmy że morsy leżą i leniuchują tylko w filmach przyrodniczych.

galeria tutaj


Zobacz film z morsowania :-)

 

 

W niedzielę czekała na nas główna atrakcja wyjazdu – czyli wielkie Otwarcie Sezonu Wrocławskich Morsów i wspólna kąpiel w lodowatej wodzie pod wodospadem. Teraz pozostało już tylko się pożegnać i ruszać w drogę do Opoczna.


Po drodze zatrzymaliśmy się na trzy godzinny postój aby zwiedzić rynek we Wrocławiu.
 

galeria tutaj


Zapraszamy wszystkich którzy chcą spróbować jak smakuje taka kąpiel do wspólnej z nami zabawy w każdą niedzielę nad opoczyńskim zalewem.

Do zobaczenia :)
 

galeria Szrenica tutaj

galeria Skalne Miasto tutaj

galeria nocne morsowanie tutaj

galeria otwarcie sezonu tutaj

galeria Wocław tutaj

.

 

Rozpoczęcie sezonu


Rozpoczęcie sezonu morsowego 2022/2023.

Zaczęło się, 08.10.2022 to dzień w którym opoczyńskie morsy rozpoczęły sezon morsowy. 

galeria tutaj

Leśna zadyszka


2 października odbyła się IV Leśna zadyszka i Feniksowe bieganie po lesie na 10 km. Pogoda dopisała, biegacze i piechurzy mieli idealne warunki. Podziękowania i gratulacje
dla Feniks Opoczno

galeria tutaj

 

Pełna fotorelacja tutaj

 

Wyjazd do Przesieki


Wyjazd do Przesieki:
14/10/2022 PIĄTEK
Wyjazd o 03:00 docieramy na 9:00 do Szklarskiej Poręby. Grupa wspinaczkowa idzie w góry kierunek Szrenica (więcej info Sylwia Lesiak) grupa zwiedzająca okolice Przesieki jedzie do pensjonatu zameldować się.
 

Grupa wspinaczkowa po zejściu ma czas wolny na obiad, w tym czasie organizujemy busy na powrót do Przesieki.


Wieczorna kąpiel koło 19:00 - 19:30 , później integracja przy ognisku lub w sali kominkowej z przyjaciółmi z Wrocławia.

15/10/2022 SOBOTA (2 warianty) Pierwszy, wyjazd do Czech – Skalne Miasto, shopping po stronie czeskiej. Drugi (organizator Wrocławskie Morsy) Wyjście rano w góry. Będą dwie trasy, jedna dla mniej zaawansowanych i druga dłuższa z posiłkiem po drodze dla bardziej zaawansowanych wspinaczy. (info Wrocław)

 

Wyjazd do Skalnego Miastai:


06:30 śniadanie
07:00 wyjazd z Przesieki
08:00 przekroczenie granicy
09:00 przyjazd
09:15 spacer po rezerwacie, przejażdżka łódką, czas wolny
12:00 wyjazd
13:00 przerwa na zakupy, obiad w Trutnov, czas wolny
15:30 Powrót do Przesieki

- godz. 20:00 wieczorna kąpiel z pochodniami w wodospadzie
- godz. 21:00 ognisko lub grill


16/10/ 2022 NIEDZIELA
- godz. 9:00 śniadanie
- godz. 10:30 zbiórka i wyjście na uroczystą kąpiel
- godz. 11:00 oficjalna kąpiel
- godz. 14:00 wymeldowanie z pokojów i szczęśliwy powrót do domu
W drodze powrotnej będzie postój na obiad we Wrocławiu (czas wolny 2h)
.

 

Rozpoczęcie sezonu morsowego 2022/2023


DROGIE MORSY! Zapraszamy na rozpoczęcie sezonu morsowego. 8 października (sobota) o godz. 12.00 na stawach w Parczowie. Zapraszamy wszystkich którzy chcą spróbować jak smakuje taka kąpiel. Atrakcją będzie możliwość skorzystania z sauny dla podniesienia temperatury ciała.

 

Moto Morsy na mazurach


MotoMorsy odwiedzili: Bieszczady 2021, Podlasie 2022, Mazury 2022

 

galeria tutaj

 

Pomoc dla Moniki


 

Nocna majówka


25 nocna majówka z PTTK Żarnów, PTTK Końskie i Klub Turystyki Aktywnej PTTK PASAT Końskie. Tak nasz klub rozpoczął sezon wiosenno-letni. Grupa morsów, którym nie straszne jest wędrowanie nocą po leśnych ostępach pokonali 20 km.

W nocy z soboty na niedzielę grupa morsów wyruszyła w trasę o długości 20 km, mimo togo, że zima się już skończyła to na trasie była odczuwalna niska temperatura, która spadała miejscami do 5 stopni. 5 km przed metą odbyło się ognisko integracyjne przy którym zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Wszyscy się świetnie bawili.

galeria tutaj

Video TKN24 gdzie widać naszych morsów :-)

 

Koniec sezonu morsowego


23 kwietnia oficjalnie Opoczyński Klub Morsów zakończył sezon morsowy 2021-2022. Zakończenie odbyło się na stawach w Parczowie u kolegi Włodzimierza Wąsowicza któremu dziękujemy w imieniu całego klubu. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć ze spotkania.

galeria tutaj

Przed nami sezon wiosenno letni, czeka na nas moc atrakcji i aktywności na świeżym powietrzu m.in. spływy kajakowe, pontonowe, wędrówki piesze i rowerowe oraz wycieczki. Szczegóły już niebawem.

 

Śmigus dyngus - VIDEO


Zapraszamy do oglądania.

 

Wielkanoc


 


 

Śmigus dyngus


galeria tutaj


 

Plażing zimą - VIDEO


Morsy to są tacy ludzie, że bawią się jak mało kto, to co dzieje się u morsów nigdzie indziej sie nie zdarza,  więc nie sieć w domu tylko wyjdź zapisz się do naszego klubu i zostań MORSEM :-)

Zobacz nasz nowy klip video

 

Słowacki Raj


W dniach 01-03.04.2022 na zaproszenie Piotrkowskich Morsów, grupa naszych kolegów i koleżanek wzięła udział w pełnym atrakcji wyjeździe do Słowackiego Raju, gdzie mieliśmy możliwość oglądać piękno tego Słowackiego Parku.

Z dodatkowych atrakcji wymienić należy malowniczy szlak pełen śniegu w naszych ukochanych Tatrach a mianowicie ścieżkę nad Reglami, zawody w strzelaniu, termy Gorący Potok a wszystko to zakończone Wielkim Balem przy regionalnej muzyce kapeli góralskiej. Oczywiście jak na morsów przystało nie zabrakło porannych i nocnych kąpieli w górskim potoku. Wspaniali ludzie, wyborny klimat, atrakcji nie brakowało a w planach kolejny wyjazd z zaprzyjaźnioną grupą z Piotrkowa.

galeria tutaj

 

 

Plażing zimą


Nie jest żadną tajemnicą że dla nas, morsów, każda zimowa kąpiel jest zabawą i powodem do radości. Dzisiejsze jednak morsowanie odbyło się pod znakiem prawdziwego plażingu.

Były wszystkie niezbędne plażowe akcesoria: kolorowe stroje, piłki, kółka...  i taneczna muzyka z klubowego głośnika. Wspaniała zimowa pogoda i wspaniała zimowa zabawa to jest to, co Opoczyńskie Morsy lubią najbardziej!

Dodatkowo gościliśmy naszych przyjaciół z zaprzyjaźnionego klubu z Tomaszowa Mazowieckiego.

galeria tutaj

 

Najmłodszy mors w naszym klubie


 

Czysta Woda Czysta Ziemia


09.04.2022 wzorem lat przedpandemicznych chcielibyśmy wrócić do naszych akcji ,,Czysta Woda Czysta Ziemia". Chcielibyśmy przejść brzegami Drzewiczki od stadionu do końca Woli Załężnej i pozbierać zalegające tam śmieci. Druga grupa popłynie kajakami i zbierze jeszcze śmieci z rzeki.


 

 

Zakończenie sezonu zima - 2021/2022


UWAGA!!! UWAGA!!! UWAGA!!!

Wszystko co dobre ma swój koniec. Ogłaszamy, że 23.04.2022 (sobota) o 15..00 planujemy zakończyć sezon zimowych kąpieli. Ta ostatnia kąpiel sezonu odbędzie się na stawach w Parczowie, po kąpieli zaś przy ognisku i pieczonych kiełbaskach (i czymś być może innym ;)) powspominamy wspólne spędzone miłe chwile. Impreza tradycyjnie ,,koszyczkowa"  Do zobaczenia

 

Powitanie wiosny


Morsowanie w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu.

20 marca to dzień w którym, Morsy z Opoczna, Tomaszowa Maz. Końskich i Włoszczowy powitali wiosnę w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu. Zorganizowana tam impreza miała charytatywny wymiar, ponieważ zbierano pieniądze na rzecz Stowarzyszenia Spinacz, które pragnie stworzyć świetlicę dla niepełnosprawnych dzieci w hufcu przy ulicy Robotniczej w Końskich.

Do Maleńca w niedzielę o godzinie 14:00 przybyło wielu mieszkańców powiatu koneckiego, ale zauważyć można było też osoby z regionu opoczyńskiego, ale z innych ościennych dla Konecczyzny lokacji. Wydarzenie rozpoczęło się od pochodu z Marzanną, którą spalono, tym samym żegnając zimę, a witając wiosnę –„Pogoda sama nas powitała wiosną. Cieszę się niezmiernie ilością osób, które dzisiaj tu do nas dotarły. Atmosfera jest świetna i udaje nam się budować to co chcieliśmy, czyli społeczną świadomość tego miejsca. To miejsce będzie istniało jeśli ludzie będą go odwiedzać. A wydaje się, że to dzisiejsze wydarzenie dobrze rokuje na ten rok. Tamten rok był wyjątkowy. Najwięcej odkąd instytucja funkcjonuje odwiedziło nas osób, to przełożyło się na wzrost dochodów choćby ze sprzedaży biletów, czy wynajmu infrastruktury. Spodziewamy się, że ten rok będzie dobry. Nawet jeśli nie, to co się dzieje nas uderzy po kieszeni to mam nadzieję, że wszyscy którzy mieszkają w okolicy odwiedzą Maleniec i skorzystają z naszej oferty. Do tego Państwa serdecznie namawiam i zapraszam” – mówi nam Maciej Chłopek, dyrektor Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu.

Osią imprezy była zbiórka charytatywna dla koneckiego Stowarzyszenia Spinacz, które zajmuje się dziećmi niepełnosprawnymi z terenu powiatu koneckiego. Jednostka ma pod opieką około 25 rodzin wychowujących pociechy z niepełnosprawnościami. Spinacz prowadzi też ośrodek wsparcia dziennego, a chce stworzyć świetlicę z prawdziwego zdarzenia –„Szukamy miejsca swojego. Mamy takie miejsce, które wymaga remontu, które będzie w przyszłości takim miejscem spotkań, integracji lokalnej i na to szukamy pieniędzy. W tej chwili znaleźliśmy miejsce w domu harcerza przy ulicy Robotniczej. To miejsce, które chcą nam udostępnić koneccy harcerze, ale wymaga ono dużego remontu” – mówi nam Beata Nowak, prezes Stowarzyszenia Spinacz.

Na rzecz Spinacza odbywała się loteria fantowa, sprzedaż ciast, czy licytacje. Wszystkie pozyskane pieniądze będą przekazane na rzecz wspominanego remontu.

Zabytkowy Zakład Hutniczy zapowiada mnóstwo atrakcji w najbliższych miesiącach. Muzeum w Maleńcu chce choćby otworzyć wielką saunę, plac zabaw nawet na 150 osób i pełne zaplecze rozrywkowe ze sceną oraz widownią.

Video

 

 

galeria tutaj

 

Zapisy ruszyły


XVII 25-tka świętokrzyska.

Trasa: start przy PTTK ul. H. Sienkiewicza 29 - ul. Ogrodowej – ul. Żytnia - ul. Jagiellońska - Karczówka - g. Brusznia – Białogon – Zalesie – g. Patrol - Słowik - Biesak – g. Pierścienica - g. Hałasa - meta: Ośrodek Pracy Twórczej ,,Wietrznia’’ - ul. Wojska Polskiego 103

 

więcej info tutaj

 

Podsumowanie Roku Sportowego 2021


W piątek 18 marca 2022 r. w Miejskim Domu Kultury odbyło się Podsumowanie Roku Sportowego 2021 w Gminie Opoczno. Dla naszego klubu podziękowania odebrał nasz prezes Ryszard Kossak.

 

 

Niedziela 13-go


Jak co tydzień na Opoczyńskiej copacabanie

galeria tutaj

 

Saunowanie w Parczowie

12 marca od godz. 15 można było skorzystać z naszej sauny. Dla grupy śmiałków która była po rajdzie na 30 km był to wymarzony relaks dla zmęczonych nóg. Kilka powtórzeń zimna woda-sauna spowodowały szybką regenerację.
 

galeria tutaj

 

Rajd na 30 km


W sobotę 12 marca 2022, morsy z Opoczyńskiego Klubu wędrowali na V Pieszej Zimówce Opoczyńskiej na odcinku 30 km.

Trasa Zimówki Opoczyńskiej była urozmaicona i się nie dłużyła. Jest też dobrze pomyślana pod względem logistycznym – po drodze mijamy kilka sklepów, więc jest możliwość uzupełnienia prowiantu. Na punkcie kontrolnym można napić się gorącej herbaty lub kawy i pokrzepić się słodyczami. A na mecie czeka na wszystkich pyszna zupa od organizatora.

 

galeria tutaj

 

Muzeum w Maleńcu


Pożegnanie zimy przez morsów w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu 20.03.2022r

 

III krwiobieg


Info na plakacie.

 

Dzień Kobiet


8 marca jak co roku panowie z naszego klubu dla dziewczyn przygotowali niespodziankę, były kwiaty i oczywiście małe co nieco na orzeźwienie :-)

Prezes Ryszard Kossak złożył w imieniu całego klubu najserdeczniejsze życzenia  wszystkim Panią obecnym na morsowaniu jak i tym nie obecnym.

galeria tutaj

 

8 Marca


Wspaniałego Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet życzymy naszym Paniom jak najmniej trosk w życiu, przychylności losu, radości z najmniejszych przyjemności oraz spełnienia wszystkich marzeń zarówno tych malutkich jak i troszkę większych.

Opoczyński Klub Morsów

 

Rybakówka


06.03.2022 roku odbył się 1 ZLOT MORSÓW WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO nie mogło tam zabraknąć delegacji z naszego klubu

 

galeria tutaj

 

Mecz charytatywny


Morsowa brać siatkarska wzięła udział w turnieju charytatywnym na rehabilitację dla Piotra Godnie reprezentowaliśmy barwy klubu.

 

Morsy Dla Ukrainy


To dzięki Wam te wszystkie medykamenty (materiały opatrunkowe, odkażające, lekarstwa dla dzieci), artykuły higieniczne i inne - wskazane przez koordynujących akcją pomocową są już w drodze na Ukrainę. Dziękujemy. Wiemy że w skali tego zła, które spotkało naszych sąsiadów Ukraińców to kropla w skali potrzeb, ale ocean też jest sumą kropli. Dołączyliście do oceanu dobra. Dziękujemy.

 

Razem dla Ukrainy


Drogie Morsy Opoczno Dzieją się rzeczy, obok których nie możemy przejść obojętnie. Zaatakowane zostało suwerenne państwo i mordowani są niewinni ludzie przez barbarzyńskich rosyjskich terrorystów dowodzonych przez psychopatę z KGB. Ale nie o tym, bo to wszyscy wiecie.

Na terenie naszego kraju pojawiło się już ponad 100 tys ludzi, którzy uciekają przed wojną, głównie kobiet z dziećmi i na pewno będzie ich przybywało. Jest potrzeba szybkiej pomocy, dlatego prosimy wszystkich którzy chcą pomóc, ala nie wiedzą jak i gdzie o wpłatę na konto klubu: 14 1240 3129 1111 0010 7166 8056 (Bank Pekao S.A.) z dopiskiem UKRAINA.

Za te pieniądze zakupimy (w poniedziałek w piotrkowskim PCKu dowiemy się co jest najbardziej potrzebne) to, co będzie wskazane jako niezbędne. Zakupów dokonamy w hurtowniach lub u producenta tak, aby każda wpłacona złotówka była maksymalnie dobrze wykorzystana.

Liczymy na Wasze wielkie serca i Waszą hojność. Pokażmy naszą solidarność i to, że jesteśmy tak jak oni - po prostu ludźmi.

 

Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie


Morsy z Opoczyńskiego klubu kolejny raz z wizytą w Mielnie na Międzynarodowe Zloty Morsów.

Stało się!  Kolejny raz Opoczyński Klub Morsów wziął udział w największej morsowej imprezie na naszej planecie - 18. i 19. Międzynarodowym Zlocie Morsów.
46 naszych delegatów przez trzy dni brało udział w grach, zabawach i zawodach (niektórych, takich jak biegi już bez przysłowiowego zmrużenia oka) z zaskakująco dobrymi wynikami.


Trzy dni nieustannej zabawy, koncertów, oraz tego, po co tu wszyscy przyjechaliśmy – kąpieli w zimnym nawet w lecie Bałtyku napełniło nas zapasem endorfin, które muszą teraz wystarczyć aż do następnej podobnej imprezy

 
W finałowej zaś imprezie, czyli Wielkiej Paradzie Morsów i finałowej niedzielnej kąpieli w Bałtyku wzięło udział 8576 Morsów, co kolejny raz udowadnia że Morsy to stworzenia stadne, a droga powrotna i uczynienie z autokaru sali tanecznej, gdzie możliwe były nawet wężyki i kółeczka wyraźnie pokazała niezwykle wysoki poziom wspomnianych endorfin.

galeria dzień 1 tutaj

galeria dzień 2 tutaj

galeria dzień 3 tutaj

 

Zaślubiny z Morzem


Opoczyński klub morsów został wyróżniony i razem z 19 klubami będzie wlewał wodę przywiezioną ze swojego miejsca morsowania. W naszym przypadku jest to opoczyński zalew.

A to wszystko odbędzie się w dodatkową SOBOTNIĄ WIELKĄ KĄPIEL MORSÓW chcąc nadać wyjątkowości temu wydarzeniu, mamy zaszczyt podarować szklaną, pięciolitrową butlę Opoczyńskiemu Klubowi Morsów.

Pierwszym 20 klubom, które zarejestrowały się na tegoroczny Zlot. Kluby te miałyby przywieźć w nich do Mielna wodę z kąpielisk, w których morsują na co dzień i wlać ją w jednej chwili do Bałtyku w czasie sobotniej kąpieli.

galeria tutaj

 

Dzień Świstaka u morsów


2 Lutego w Pensylwanii w USA jest obchodzony  Dzień Świstaka, zapraszamy wszystkich morsów na morsowaniu w niedzielę 6 lutego sprawdzić czy świstak Phil zobaczy swój cień, będziemy mogli określić czy zima będzie długa czy krótka .

Info o Świstaku:

Każdego roku, w święto Ofiarowania Pańskiego, czyli 2 lutego, ze swojej norki na odległym kontynencie, w miasteczku Punxsutawney w stanie Pensylwania, w USA, wychodzi świstak. Nie byle jaki, bo zna go cały świat. Świstak Phil bowiem od prawie 135 lat przepowiada zasadniczą kwestię o tej porze roku – czyli ile jeszcze będzie trwała zima. Są tylko w zasadzie dwie możliwości, albo świstak zobaczy swój cień, albo nie.

 

Świstak u opoczyńskich morsów

Przed nami jeszcze co najmniej 6 tygodni zimy. Phil zobaczył swój cień i z tego powodu morsy się radują :-)

galeria tutaj

 

 

Morsowanie z W.O.S.P


30 stycznia zapraszamy wszystkich morsów na morsowanie z W.O.S.P

godz. 11:00 Zalew opoczyński

galeria tutaj

 

Rajd z MorsowaniemII Spacer z KTP PTTK Żarnów dookoła Afryki z podziwianiem lokalnej
"Kilimandżaro" (Diablej Góry)


Afryka to nie tylko kontynent na mapie świata, ale również wieś w gminie Żarnów. W niedzielę 23 stycznia br. odbyła się wycieczka piesza pod nazwą „II Spacer dookoła Afryki”, w której wzięło udział 31 turystów.


 

Pierwsza tego rodzaju impreza miała miejsce w 2021r. w dniu 6 stycznia. Pomysłodawcą i prowadzącym na trasie był Cezariusz Szulc, członek Oddziału PTTK w Żarnowie.

Oprócz 16 turystów pieszych z żarnowskiego PTTK, uczestnikami byli także członkowie opoczyńskiego Klubu Morsów. Trasa o długości 14 km wiodła z Siedlowa w stronę Afryki, przez Ruszenice, Klew Kolonię, Ławki i Młynek do Siedlowa. Po przejściu 11 km była możliwość odpoczynku przy ognisku turystycznym i pieczeniu kiełbasek, a amatorzy morsowania mieli do dyspozycji wody Czarnej Malenieckiej. Niedzielna impreza zorganizowana z ramienia Komisji Turystyki Pieszej PTTK Żarnów, stanowiła zarazem otwarcie tegorocznego sezonu turystycznego w żarnowskim Oddziale. W roku jubileuszowym 25- lecia, od stycznia do grudnia 2022 ogłoszona została też druga edycja konkursu „Liderzy turystyki pieszej”.

Organizator: KTP PTTK Żarnów - Cezariusz Szulc

galeria tutaj

 

Styczniowe morsowanie


Morsowanie w styczniu.

galeria tutaj

 

Morsowanie w słońcu


Słoneczna niedziela i rześka kąpiel w doborowym towarzystwie

galeria tutaj

 

Morsowanie Trzech Morsów


galeria tutaj

 

Sylwester 2021/2022


galeria tutaj

 

Noworoczne morsowanie


Morsy z „Opoczyński Klub Morsów" w Opocznie zapraszają na pierwszą kąpiel w tym roku

foto: internet

Zalew Opoczyński 01.01.2022r godz.. 13:00

galeria tutaj
 

Rok 2021


Rok 2021 już w archiwum  tutaj

 

 

Co się działo w 2020 r


Zobacz co się działo 2020 roku tutaj

 

 

Informacje
Informacje

Sponsor naszej strony

www.techlogik.pl

Gdzie i kiedy morsujemy ?

Niedziela o godz. 1100 nad zalewem opoczyńskim.

Środa o godz. 1930 rzeka przy stadionie opoczyńskim.

 

Polecamy
W3C
 Copyright by www.techlogik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.