Witamy na naszej stronie


Na stronie znajdą Państwo bieżące informacje z życia naszego klubu oraz wskazówki jak zostać jednym z nas.

 

Morsowanie z PTTK Żarnów


K.T.P. PTTK Żarnów zaprasza miłośników pieszych wędrówek na spacerek wokół AFRYKI przez miejscowości Marcinków, Kamieniec, Siedlów, Myślibórz, Marcinkow. Do przejścia 14,7 km. Ognisko z pieczeniem kiełbaski w okolicy Młynka. Tam też dla chętnych morsowanie w rzece Czarna. Zbiórka w dniu 6 stycznia 2021r o godz.8.50 na placu przy leśniczówce w Marcinkowie. Dojazd i kiełbaski we własnym zakresie.

Uwaga ograniczona liczba miejsc.

 

 

Morsowanie 03.01.2021


Niedzielne morsowanie :-)

galeria tutaj

 

Noworoczne morsowanie


Noworoczne morsowanie w opoczyńskim zalewie. Morsy 1 stycznia, po raz kolejny zażyły lodowatej kąpieli. Humory wszystkim dopisywały, a nadejście Nowego Roku hucznie świętowano.

galeria tutaj

 

Morsy z Opoczna pożegnały rok 2020

Morsy z „Opoczyński Klub Morsów" w Opocznie zaliczyły sylwestrową, lodowatą kąpiel, którą pożegnały rok 2020. Były życzenia noworoczne, fajerwerki, petardy.


20 miłośników lodowatych kąpieli z Opoczna wykąpało się po raz ostatni w 2020 roku.

Kąpiel odbyła się dziś w różnych miejscach i różnych porach.  Rzeka w Ogonowicach  a także na naszym zalewie przy sztucznym oświetleniu, o godz. 19.30. Była to okazja do złożenia życzeń noworocznych, sobie nawzajem oraz publiczności, która zawsze towarzyszy kąpielom morsów. Nie mogło obyć się bez fajerwerków i szampana schłodzonego lodowatą wodą.

galeria tutaj

 

Zawody sportowe

Zapraszamy do udziału

Uwaga nowa data

rejestracja tutaj

program imprezy  tutaj

Oświadczenie osoby przygotowującej się do zawodów tutaj

 

Po świąteczne morsowanie

Zapraszamy do morsowania!

galeria tutaj
 

 

Świąteczne morsowanie


Wszystkim Morsom, Foczkom i naszym przyjaciołom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia!

galeria tutaj

 

 

Boże Narodzenie


 

Wigilijne Morsowanie 2020

Wigilijne Morsowanie w zalewie zostało zorganizowane przez Opoczyński Klub Morsów.


Tuż przed świętami Bożego Narodzenia nad Zalewem odbyło się Wigilijne Morsowanie. W świątecznej atmosferze przy dźwiękach świątecznych melodii, ale przede wszystkim w doskonałych nastrojach zgromadziło się ponad 40 miłośników zimnej kąpieli. Po oficjalnym rozpoczęciu przez prezesa klubu Ryszarda Kossaka i solidnej rozgrzewce morsy ochoczo z uśmiechem na ustach, a nawet ze śpiewem zanurzyły się w lodowatej wodzie. Bardzo dziękujemy wszystkim za liczne przybycie, cudowną atmosferę, dużo uśmiechu i zapraszamy za rok.

galeria tutaj

 

 

Morsowanie 20.12.2020r

Zapraszamy do morsowania!

galeria tutaj

Ogłoszenie

Zapraszamy na Wigilijne morsowanie

W środę, 23.12. o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na wieczorną kąpiel w zalewie i morsowy opłatek. Oderwijmy się na chwilę od gotowania, smażenia, pieczenia i trzepania dywanów. Odłóżmy mopy i odkurzacze. Zakładamy stroje kąpielowe i spotykamy się na opoczyńskiej copacabanie

 

Zawody sportowe

Zapraszamy do udziału

Uwaga nowa data

rejestracja tutaj

program imprezy  tutaj

Oświadczenie osoby przygotowującej się do zawodów tutaj

 

Niedzielne morsowanie

Dziś znaczna poprawa frekwencji na niedzielnym morsowaniu, 39 zimnolubnych zażywało chłodnej kąpieli. Oby tak dalej

galeria tutaj

 

Mikołajkowa kąpielMikołajkowa kąpiel trwała w wyjątkowym gronie w śród Mikołajów. Zaczęła się od wspólnego zdjęcia i wreszcie wspólna kąpiel.

Wyjątkowy dzień w roku, a zapewne także piękna, słoneczna pogoda spowodowały, że na plaży w Opocznie pojawił się prawdziwy tłum plazowiczów. Sporo osób deklarowało, że to ich debiut i trzeba przyznać, że warunki do pierwszej, zimnej kąpieli nie były łatwe. Rozgrzane słońcem ciała musiały w jednej chwili zanurzyć się w naprawdę lodowatej wodzie.

galeria tutaj

 

W.O.Ś.P.Zapraszamy

 

Wieczorne morsowanie


Wieczorne morsowanie grupy morsów .

galeria tutaj

 

Andrzejki u Morsów29 listopada na plaży kąpieliska miejskiego w Opocznie odbyły się Andrzejki u Morsów. Kąpiel odbyła się przy głośnej, tanecznej muzyce klubowej.

Pierwszy raz w tym sezonie zobaczyliśmy śnieg, a stare przysłowie morsów mówi: ,,jak mróz chwyci i śnieg spadnie, tłumu morsów nikt nie zgadnie”. Wielka jak się okazuje mądrość tkwi w starych przysłowiach, gdyż na dzisiejszej kąpieli, nawet pomimo braku mrozu naliczyliśmy w wodzie 40 morsów.

Cieszy nas coraz większa ilość nowych członków naszej morsowej społeczności, tym bardziej że przychodzą do nas całe rodziny z dziećmi. Niestety plany wszystkich naszych imprez jakie miały odbyć się w tym sezonie z wiadomych powodów wzięły w łeb, liczymy jednak na rychły koniec tego pandemicznego szaleństwa, kiedy to odbijemy sobie wszystkie niedogodności i braki.

galeria tutaj

 

Maseczki dla członków klubu


W dniu 22.11.2020 członkowie którzy opłacają składkę dostali klubowe maseczki z jonami srebra.

galeria tutaj

 

Morsowanie dla Niepodległej

Na opoczyńskiej plaży przy molo nie mogło dziś zabraknąć opoczyńskich morsów. Z okazji Dnia Niepodległości odbyliśmy uroczystą kąpiel z biało-czerwonymi flagami. W imprezie udział wzięło 15 morsów.
 

 

Polską niepodległość świętować można na wiele sposobów. Można robić to maszerując pod flagami, śpiewając, czy uczestnicząc w oficjalnych uroczystościach. Można też, jak robią to zawsze Morsy Opoczno, uczcić to święto na swój, wyjątkowy sposób.

W biało-czerwonych barwach, kąpali się w opoczyńskim zalewie. Jak wyglądało to "świąteczne morsowanie" zobaczycie w naszej fotorelacji:

zdjęcia: Janusz Aleksandrowicz

galeria tutaj
 

 

Listopadowe słońce

Morsowanie w listopadowym słońcu. Nareszcie nawiedziła nas idealna do morsowania pogoda. Dziś nieliczna 5 osobowa grupa morsów w składzie Ryszard, Monika, Janusz, Rafał i Jan.


galeria tutaj

 

Morsowanie halloweenoweLampiony, świece, dynie, szum wody - czy to nie wystarczy, aby każdy mógł poczuć się dobrze? Naszym morsom i foczkom niezbędna do szczęścia była jeszcze wspólna kąpiel.

Opoczyński Klub Morsów - jak co roku - zorganizował Halloween na zalewie opoczyńskim. W tym roku, obyło się bez przebieranek, ale tajemniczy  klimat został zachowany.

galeria tutaj

Zapraszam do oglądania filmu

 

Harmonogram spotkań 2020/2021

 

Morsowanie systematyczne:

Niedziela o godz. 11:00 nad zalewem opoczyńskim.
Środa o godz. 19:30 rzeka przy stadionie opoczyńskim.
 

Morsowanie tematyczne niezależnie od regularnych kąpieli klubowych:

1. 24.10.2020 - rozpoczęcie sezonu

2. 31.10.2020 - Morsowanie  halloweenowe

3. 11.11.2020 - Morsowanie z okazji 11 Listopada

4. 13-15.11.2020 - Wodospady Podgórnej - Przesieka

5. 29.11.2020 - Morsowanie Andrzejkowe

6. 6.12.2020 - Morsowanie Mikołajkowe

7. 24.12.2020 - Morsowanie Wigilijne

8. 31.12.2020 - Morsowanie Sylwestrowe

9. 01.01.2021 - Morsowanie Noworoczne

10. 06.01.2021 - Morsowanie  Trzech Króli

11. 17.01.2021 - Sprawozdawczo-wyborcze spotkanie klubowe

12. 23.01.2021 - Powstanie Styczniowe - Morsowanie w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu.

13.  11-14.02.2021 - Zlot Morsów w Mielnie

14. 14.02.2021 - Morsowanie Walentynkowe

15. 07.03.2021 - Morsowanie z okazji Dnia Kobiet

16. ... .04.2021 - zakończenie sezonu

 

Pożegnanie lataNa nieco spóźnionym rodzinnym, morsowym ognisku na pożegnaniu lata okazało się, że lato spłatało nam psikusa i wcale nie chce się z nami jeszcze żegnać. 26 stopni to temperatura wcale nie morsowa i nic dziwnego że część z nas szukała ochłody w wodzie. Marna to była ochłoda, bo temperatura 8 stopni to jak w środku lata Bałtyk w Świnoujściu Oprócz wspomnianego ogniska Włodek z Agnieszką zrobili nam niespodziankę w postaci kociołka ze wspaniałą, parzącą podniebienia zupą gulaszową.

Oczywiście nie ma ogniska bez pieczonych kiełbasek i ziemniaków i my też wpisaliśmy się w ogniskowe standardy Miło (aczkolwiek jak zwykle za szybki) upłynął nam wspólnie spędzony czas, gdzie mogliśmy nabrać oddechu i trochę odpocząć od codziennej, rozbrykanej rzeczywistości Czekamy teraz na odpowiednie warunki pogodowe ( i nie tylko, niestety – komunikaty w mediach nie nastrajają optymistycznie) żeby rozpocząć sezon. Do zobaczenia

galeria tutaj

 

10 korzyści leczenia zimnem

Czy wiesz, że zimno może pomóc nam w odchudzaniu, w chorobach nowotworowych, w lepszym śnie, czy na przykład w cukrzycy? Posłuchaj jak w tani i prosty sposób możesz poprawić swoje zdrowie. A oto korzyści niskich temperatur wymienione w punktach.

 1. Utrata tkanki tłuszczowej

Wystawienie organizmu na niskie temperatury powoduje aktywację termogeniny, czyli białka które występuje w błonie mitochondriów, brunatnej tkanki tłuszczowej.

Zimne otoczenie zabiera energię z naszego organizmu. Aby ją zrównoważyć aktywujemy tkankę tłuszczową. Prócz tego wystawienie naszego organizmu na zimno zwiększa stężenie adiponektyny. A adiponektyna – to polipeptydowy hormon, który zwiększa spalanie tłuszczu. Dzięki temu spalamy białą tkankę tłuszczową, która odpowiedzialna jest za wizualny efekt otyłości.

I tutaj należy się bardzo cenna uwaga – jeżeli odchudzanie jest głównym celem morsowania i wystawienia naszego organizmu na zimno, to utratę wagi możemy spotęgować poprzez zastosowanie kapsaicyny, która występuje w papryczkach chili, lub zastosowanie wyciągu z gorzkiego melona.


2. Stan zapalny

Niskie temperatury podnoszą poziom adiponektyny, która w znaczący sposób zmniejsza stan zapalny. Prócz tego ekspozycja na zimno zmniejsza czynniki prozapalne, takie jak:

interleukinę 8 (IL-8),
interleukinę 6 (IL-6),
czynnik martwicy nowotworu (TNF-?).

3. Długość życia

Muchy żyjące w temperaturze 21°C żyją dwa razy dłużej, niż te, które żyją w temperaturze 27°C. Spadek temperatury o 5°C powodują iż dżdżownice żyją 75% czasu dłużej. Identyczna korelacja zachodzi u owadów. Tą samą korelację można zauważyć u ryb. Spadek temperatury wody o 6°C zwiększa średnią długość życia ryb o 75%. Podobne badania wykonywano na myszach. Już niewielkie obniżenie temperatury otoczenia myszy, powoduje wzrost czasu ich przeżywalności. Nawet do 20%.

Zwiększenie długości życia poprzez wystawienie na zimno jest wynikiem hormezy. A hormeza to zjawisko, które polega na tym, że czynnik który występuje w przyrodzie i szkodliwy jest w dużych dawkach, w małych dawkach działa na niego korzystnie.


4. Układ nerwowy

Zimna temperatura działa na nasz układ nerwowy jak trening. Poza tym spalanie tkanki tłuszczowej podczas niskich temperatur jest modulowane przez współczulny układ nerwowy. Aktywowanie receptorów zimna, które znajdują się w skórze, powoduje powstanie potężnego impulsu elektronicznego, który dociera do naszego mózgu. Dziś wiemy doskonale, że impulsy te mają zdolność do działania przeciwdepresyjnego.


5. Gojenie się ran oraz wydolność fizyczna

Terapia zimnem powoduje zmniejszenie przepływu krwi, zmniejszenie obrzęku, stanu zapalnego i zwiększenie zapotrzebowania metabolicznego. Na przykład działając zimnem - przyśpieszamy jego proces gojenia się. Ekspozycja na zimno także przyśpiesza regenerację naszych mięśni. Poprzez wpływ na odpowiednie enzymy mięśniowe, takie jak: dehydrogenaza mleczanowa czy kinaza kreatynowa.


6. Jakość snu

Wachania temperatury w skali dnia są ważnym regulatorem cyklu naszego snu. Istnieją badania naukowe, które sugerują, iż schładzanie naszego ciała przed zaśnięciem powoduje, iż w głebokiej fazie snu, czyli w fazie REM, nasz organizm regeneruje się dwa razy lepiej.


7. Poziom glukozy we krwi

Niskie temperatury zwiększają poziom adiponektyny w naszym ciele. Wystawienie na zimno powoduje wzrost nawet do 70% adiponektyny. Natomiast adiponektyna jest zaangarzowana w regulację poziomu glukozy we krwi. Prócz tego, narażenie naszego organizmu na zimno powoduje, że tkanki obwodowe zwiększają wychwyt glukozy, który jest jest niezależny od ścieżek insuliny. I w końcu narażenie naszego organizmu na zimno, wzmacnia reakcję naszego organizmu na insulinę. Umożliwiając szybsze usuwanie glukozy z krwi.


8. Układ immunologiczny

Zimne temperatury zwiększają liczbę komórek NK oraz ich aktywność w naszym ciele. Może warto wspomnieć, że komórki NK są krytyczne do niszczenia komórek nowotworowych. A naukowcy na dzień dzisiejszy planują stworzenie terapii przeciwnowotworowej. Właśnie z wykorzystaniem komórek NK.


9. Odtruwanie organizmu

Ekspozycja na zimno zwiększa stężenie glutationu w naszym ciele. Jest to niezbędny przeciwutleniacz, który niweluje oraz usuwa bardzo wiele toksyn z naszego ciała.
10. Ból

Wystawienie na zimno zmniejsza objawy bólowe, po urazach mechanicznych. Ale prócz tego warto wspomnieć, iż zimne temperatury mają zdolność do zmniejszenia bólu głowy, związanego z atakami migreny.

Zimno w znaczący sposób może poprawić długość oraz jakość twojego życia!

źródło www.morsy.wroclaw.pl

 

Spływ kajakowy 2020 pt: Morsy i Przyjaciele


Za nami kolejna udana impreza, spływ ,,Morsy i Przyjaciele” odbył się przy 100% frekwencji i idealnej pogodzie. Tych, którzy nie wystraszyli się niedopracowanych prognoz pogody (często w nich straszą na wyrost) aura wynagrodziła warunkami idealnymi do uprawiania turystyki kajakowej. Dopisywał też humor - tego zawsze mamy z naddatkiem.


 

 Przepłynęliśmy najpiękniejszy kawałek Drzewiczki: od Odrzywołu do Nowego Miasta. Rzeka na tym odcinku jest rzeką meandrującą z daleka od ludzkich osiedli, tym samym czystą i dziką. Zwalone drzewa i przewężenia tylko dodawały jej uroku. Nie obyło się bez ,,kabinek”, ale wszystko pod kontrolą, bo bezpieczeństwo i odpowiedzialność to nasza druga natura. Niech żałują ci, którzy ślepo wierzą w prognozy pogody za nic mając ustalenia Zarządu Klubu że pogoda ma być i basta!

foto: Janusz Aleksandrowicz

galeria tutaj.

 

Wakacje w Gminie Opoczno

 

Co prawda ciepła woda to nie jest naturalne środowisko dla Morsów, ale prawdę mówiąc niezależnie od pory roku morsy zawsze powodują, że robi się gorąco.

Lekko nie było, lecz uśmiechnięte buzie dzieci pływających ciągniętymi przez nas pontonami - to widok będący mega wynagrodzeniem za kilkugodzinne brodzenie w wodzie.

galeria tutaj

 

Ognisko rodzinne Morsów


W piątkowe popołudnie (10.07.2020) spotkaliśmy się na rodzinnym ognisku w lesie, przy leśniczówce Januszewice. Ponieważ w ostatnim czasie przybywało nas, morsów w błyskawicznym tempie, zarząd klubu postanowił iść za ciosem i nie pozwolić aby lato i brak mrozu nas zatrzymały.

Stąd pomysł piątkowego, rodzinnego ogniska tak, abyśmy się nie pozapominali. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, nasze dzieci błyskawicznie zajęły się grą w piłkę, skakaniem po drzewach (PlayStation w lesie nie działa ;)), dorośli natomiast rozpoczęli czynności integracyjne :) Impreza dowiodła, że morsowanie to nie tylko moczenie czterech liter w zimnej wodzie, ale cały zespół przyjemności jakie mogą mieć ludzie otwarci na siebie i na życie. W planach mamy jeszcze kilka spływów kajakowych, więc do zobaczenia... .

foto: Janusz Aleksandrowicz

galeria tutaj

Ognisko w Slow Motion.

 

 

Sprzątanie Pod Największym Jednoprzęsłowym Mostemw Europie Na Rzece Drzewiczce


Za nami pierwsza akcja sprzątania naszego #Opoczna. Pomimo nie sprzyjającej pogody uczestnicy pokazali charakter. W planach mieliśmy wyłącznie sprzątanie terenu, jak w temacie wydarzenia czyl

 "#SprzątaniePodNajwiększymJednoprzęsłowymMostemwEuropieNaRzeceDrzewiczce".

 Źródło # KochaMy Opoczno .

 

JAKUCKIE MROZY NAD ŚWIDREM


W dniach 20-21 czerwca 2020 r odbywało się wydarzenie JAKUCKIE MROZY NAD ŚWIDREM w którym brał udział przedstawiciel grypy Morsy Opoczno oraz członek zarządu Janusz Aleksandrowicz.

W pierwszym dniu odbywało się sprawdzanie swojej wytrzymałości w niskich temperaturach. Komora Kriogeniczna zapewnia temperaturę -120 °C. Drugiego dnia do komory kriogenicznej została wstawiona balia w której odbywała się kąpiel. Temperatura powietrza -75 °C, temperatura wody +1 °C, temperatura wody w balii na zewnątrz +12 °C (zimna woda) + 36 °C (ciepła woda) i sauna ~+100 °C. Organizatorem była grupa „Oswajamy żywioły” w której w skład wchodzą: VALERJAN ROMANOVSKI - KOLARZ EKSTREMALNY WIELOKROTNY REKORDZISYA GUINNESSA, PIOTR MARCZEWSKI - INSTRUKTOR SURVIVALU SURVIVALTECH REKORDZISTA GUINNESSA W MORSOWANIU, PATRYCJA KUBARA - PIERWSZA KOBIETA NA ŚWIECIE KTÓRA MORSOWAŁA W -100°C.

galeria tutaj

Spływ pontonowy

Pierwszy spływ pontonowy Grupy Morsów z Opoczna w tym roku odbył się w Niedzielę 14 czerwca 2020 r. Udział wzięło 18 członków Klubu.

Na szczęście pogoda sprzyjała, szlak wodny również nie był trudny z Inowłodza do Mysiakowca. Zakościele, Fryszerka, Kozłowiec , Mysiakowiec, to kolejne mijane miejscowości nad Pilicą. Dopływając do Mysiakowca, po pokonaniu 17 km dotarliśmy na miejsce. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych spływach pontonowych.galera tutaj

 

Sprzątanie lasu

13 czerwca nasz klub wraz z Krwiodawcy.Eop przy współpracy z Nadleśnictwo Opoczno Lasy Państwowe oraz Gmina Opoczno zorganizowali akcję #Zabierz5ZLasu. Ogólnopolska akcja ma na celu zlikwidowanie śmieci z Lasów i terenów zielonych. 

więcej na profilu FB: Krwiodawcy.Eop

 

Rekordowa zbiórka krwi w Opocznie

Ponad 33 litry krwi zebrali opoczyńscy krwiodawcy podczas kolejnej Operacji Komar.


Ponad 33 litry krwi zebrali opoczyńscy krwiodawcy podczas kolejnej Operacji Komar. Do budynku OSP, gdzie była prowadzona zbiórka przyszło ponad 100 osób chcących oddać krew. Pobraną ją od 74 krwiodawców, w tym od 14 nowych. Cała krew została przekazana na rzecz 4-letniej Sary. - Jesteśmy niezwykle zaskoczeni i wdzięczni wszystkim krwiodawcom, którzy zareagowali na nasz apel – mówi Andrzej Śliwka, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

źródło tutaj

Ogłoszenie

W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa Zarząd Grupy Opoczyńskich Morsów ogłasza, że na razie do końca marca zmienia się formuła naszych spotkań. Członkowie Klubu, którzy nie chcą przerwać cyklu regularnych kąpieli proszeni są o umawianie się na kąpiel w mniejszych grupach.


Pomieszczenie szatni na stadionie nie będzie udostępniane, więc zostaje tylko morsowanie nad zalewem opoczyńskim. Rozbieramy się na zewnątrz w pewnej odległości od siebie. Nie ściskamy się, nie podajemy sobie rąk i zachowujemy zdrowy rozsądek. W przypadku gorszego samopoczucia zostajemy w domu. Mam nadzieję, że wszyscy podejdą do tego ze zrozumieniem.

Operacja komar cz. 3


Morsy Opoczno w Operacji Komar przedstawiamy kilka zdjęć, źródło oraz pełna fotorelacja tutaj

galeria tutaj

Operacja komar cz. 3


Drogie Morsiki :)

Jeśli dokładnie przyjrzycie się plakatowi, zauważycie zapewne wśród ,,organów współpracujących" :) logo naszego klubu. To do czegoś zobowiązuje, ale przecież Was nigdy nie trzeba było specjalnie namawiać do tego, aby bezinteresownie oddając krew pomóc tym, którzy tego potrzebują.

Poza tym jest to też okazja, aby odkurzyć klubowe koszulki ;) Do zobaczenia

 

Morsowanie w Parczowie


Aby ożywić wspomnienia i naszą stronę  przedstawiamy nie publikowane wcześniej zdjęcia tuż przed pandemią z ogniska, które jak co roku odbyło się u kolegi Włodka na stawie w Parczowie.

galeria tutaj

 

Wywiad z Foczką w Mielnie

Wywiad z foczką Pauliną z Opoczyńskiego Klubu Morsów w Mielnie podczas XVII zlotu morsów przeprowadził Robert Bochenko, od prawie 20 lat związany z radiem - aktualnie szczecińską redakcją Radia Złote Przeboje. Ciekawość ludzi i świata zaspakaja przy pomocy mikrofonu. Z wykształcenia nauczyciel języka polskiego. Pasja i drugi zawód to kuchnia. Pomysłodawca i organizator imprez kulinarnych gdzie z wielką pasją opowiada, gotuje i częstuje.


Pozdrawiamy naszą foczkę i życzymy jej sukcesów na szklanym ekranie.

Więcej filmów w zakładce video

Mors Run

Nasz klubowy mors na podium. MorsRun to wyczerpujący bieg z przeszkodami na odcinku 2 km. W kategorii mężczyzn I miejsce zdobył Włodzimierz Wąsowicz, a w kategorii kobiet nasza foczka Karolina Szkatulnik zajęła 13 pozycję na 33 osoby. Gratulujemy

film w dziale video :-)

galeria tutaj

Morsy w zalewie

Dnia 23.02.2020 opoczyński klub morsów po raz kolejny wylądował w zalewie. Tym razem impreza organizowana przez Klub Sportowy Amber z Tomaszowa Mazowieckiego odbyła się nad zalewem Sulejowskim w miejscowości Smardzewice.


galeria tutaj.

Mielno 2020

XVII zlot morsów pod nazwą: "Międzygalaktyczny Zlot Morsów w Mielnie" już za nami. Kolejny rekord 6000 osób w Bałtyku.

Do stolicy polskiego morsowania przyjechali miłośnicy kąpieli w lodowatej wodzie z całego kraju oraz z zagranicy. W programie trzydniowej imprezy odbyły się różne atrakcje. Tradycyjnie już będzie morsowy pałac ślubów, kąpiel w baliach nad brzegiem morza, bieg po plaży. Dla wszystkich zagrał Zespół Piersi z nową piosenką która jeszcze nie ma tytułu, a już wszystkie morsom jest znana pod nazwą "Balanga".

 

Morsowanie uznawane jest za jeden z bardziej ekstremalnych sportów. Jednocześnie jest to sport najbardziej bezpieczny. Można go uprawiać bez względu na wiek. Kąpiele w lodowatej wodzie wykorzystywane są zarówno w leczeniu jak i profilaktyce wielu schorzeń. Ich dobroczynny wpływ na duszę i ciało został zauważony już bardzo dawno. Morsy to ludzie zdrowi, pełni wigoru i humoru. Morsowanie to świetna zabawa, ale przede wszystkim propagowanie zdrowego trybu życia.

galeria dzień 1 tutaj

galeria dzień 2 tutaj

galeria dzień 3 (Parada ulicami Mielna) tutaj

galeria dzień 3 (Wielka kąpiel w Bałtyku) tutaj

galeria (Kąpiel w balii) tutaj

galeria (Disco) tutaj

 


 

Mikołajki 2019

8 grudnia odbyła się kąpiel mikołajkowa.

galeria tutaj

Zapraszamy do obejrzenia filmu z mikołajkowego morsowania :-) w zakładce Video

Kąpiel dla Niepodległej

Pamiętamy 11.11.2019r godz. 11:11

 

Halloweenowa kąpiel

Cóż takiego tkwi w tej zimnej wodzie, że Opoczyńskie Morsy wolą spędzić wieczór w rzece niż przed telewizorem objadać się odebranymi dzieciom kilogramami słodyczy (wiadomo, że odebrane dzieciom nie tuczy). Kto zna odpowiedź dostanie cukierka. Albo psikusa

 

I Mistrzostwa Polski w Morsowaniu

I Mistrzostwa Polski w Morsowaniu już za nami. W klasyfikacji drużynowej Morsy Opoczno osiągnęli czas 01:44:21 w wodzie o temperaturze od 2 do 3 C .

Skład zespołu:

Anna Nieradkiewicz

Mariusz wójcik

Janusz Aleksandrowicz

Łukasz Owczarczyk

galeria tutaj

Spływ kajakowySPŁYW DRZEWICZKĄ OPOCZYŃSKIEGO KLUBU MORSÓW. Można jeszcze powspominać. A jest co...

galeria tutaj


 

 

Informacje
Informacje

Sponsor naszej strony

www.techlogik.pl

Gdzie i kiedy morsujemy ?

Niedziela o godz. 1100 nad zalewem opoczyńskim.

Środa o godz. 1930 rzeka przy stadionie opoczyńskim.

 

Polecamy
W3C
 Copyright by www.techlogik.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.